Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik, hogy az MNB sutyiban...

Pékbalu kérdése:

Létezik, hogy az MNB sutyiban pénzt nyomtat?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy nem csak a sérült bankjegyeket pótolja, hanem úgy gyárt bankjegyeket, hogy nem könyveli le és ezzel besegít az államnak, tehát pénzt teremt?

2015. márc. 27. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Nem lenne értelme. Az nem segítség az államnak ha fedezet nélkül gyárt bankjegyet. Sőt inkább több kárt csinálna vele mint hasznot.
2015. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Képtelenség. Dolgoztam pénzjegynyomdában. Elég szigorúan mennek ott a dolgok. Kezdésnek. Minden papír amire a pénzt nyomtatják megvan számozva, le van mérve stb. Ha sérül is valami a nyomdában arról 10 oldalas nyomtatvány készül, ami legalább 5 főnökön keresztül megy akik ellenőrzik, leltárba veszik, és megfelelő módon tárolják a selejteket (bár én csak 5 évet dolgoztam ott, és csak egyszer történt hiba) A vágásnál ami lejön a papírból azt is külön lemérik, ellenőrzik stb. Senki nem tud külön pénzt nyomtatni. Arról nem is beszélve, hogy mielőtt az épületbe belépsz le kell adnod minden pénzt ami nálad van. Vagyis az épületen belül nem lehet nálad készpénz. Így képtelenség, hogy úgy sétálj ki, hogy pénz legyen nálad.
2015. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!