Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Cib banktól valaki kapott...

Axibácsi kérdése:

A Cib banktól valaki kapott már elszámoló levelet, esetleg vissza pénzt?

Figyelt kérdés
2007-es frankos autóhitelem van 10 éves futamidő.Az első hat hónapban kétszer emelt referenciakamatot a bank.5,5%-ról 7.5%-ra.Levél még nem jött, de most a felét emeli le a számlámról a bank, mint amennyit szokott. Eddig a dupláját fizettem havonta kb, mint a felvételkori törlesztés volt:(

2015. ápr. 16. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/213 anonim ***** válasza:
59%
Ugyan ilyen hitelem van nekem is és már tűkön ülve várom a levelet meg az e havi számlát. Cib-es és 10 éves futamidejű az enyém is de nem add semmilyen tájékoztatást a bank ebankom meg nincs, mivel itt csak a kocsi van. Megkérdezhetem mennyi volt a hitel összege és mennyi van még hátra a futamidőből? Mennyit emelt le a bank erre a hónapra?
2015. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/213 anonim ***** válasza:
59%
Azt még megmondanád, hogy 2007 hányadik havi a hiteled? ebből már az enyémet is le tudnám szűrni valamennyire. Köszi
2015. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/213 A kérdező kommentje:
2007.12 havi
2015. ápr. 16. 13:06
 4/213 A kérdező kommentje:

2017 decemberben fog lejárni a hitelem. Kb 2.1 MFt-ot vettem fel anno. 30ezer volt a kezdő törlesztőm, pár hónapig persze:D Aztán felugrott majd nem hatvan ezerre. Már régóta 54ezer körül fizetgetem átlagban. E hónapban nem vitte el a szokott időben a pénzt a számlámról és havi elszámoló sem jött, ezért utána jártunk kicsit . 16-án akar elvinni kb28 ezer forintot. Ez meglepő :)

De levél még nincs sajnos

2015. ápr. 16. 13:52
 5/213 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen a választ! :) Akkor ha jól totózok nekem vagy megszűnik a hitel vagy nagyon kevés marad. 2006.09 havi a hitelem. 2016. szeptemberében járna le. 26 ezerrel kezdtük a törlesztést de évek óta 50 ezer fölött fizetek.
2015. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/213 anonim válasza:
Szintén CIB, 2006-os 2,1 M autóhitel. 13 hónap van vissza elvileg, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Remélem nem sok marad. :)
2015. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/213 gus76 ***** válasza:
100%

2015 április 1-vel mindent jóváírtak a CIB-nél, a netbankban megnézhető.


Való igaz, az én esetemben az elmúlt 7 évben egyáltalán nem emelt kamatot a CIB (4,99 volt), max az árfolyamkülönbség miatt kaphattam vissza. Hát ez meg egyáltalán nem volt sok, kb 250 ezer FT, ezt fel is emésztette a gyűjtőszámlám az árfolyamgát miatt. Mostani THM 3.79 lesz, ez is jó.


Tehát most ez van. Kb ugyanannyit fizetek majd mint eddig, de azt ők sem tudták megmondani, ez most az árfolyamgátas törlesztőrészlet lesz vagy sem.


Realizáltak esetemben 20 milliós adósságot, 14 millió felvett hitelre amit 8 éve fizetek (CHF) (30 évre vettem fel, már csak 23 van hátra :)


160Ft-on vettem fel CHF hitelt 2008-ban és most 256Ft-on fizethetem vissza. Aki anno tudott végtörleszteni nagyon jól járt, mi pedig nagyon rosszul.


Hol van itt a 20 százalékos tőketartozás csökkenése? 


Nem sírok, de ez nem mentés, hanem büntetés. Remélem más jobban jár.


Viszont érdekes, mert 2 hete azt mondták mindent jóváírtak, 1 hete pedig azt, hogy még várjam meg az elszámolást, mert elvileg még csökkennie kell...


Ti mit láttok a netbankban? Levelet még én sem kaptam.

2015. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/213 A kérdező kommentje:
Eléggé elszomorító amit írtál. Az enyém autóhitel és többször is volt kamatemelés és a cib banknak volt mindig a legnagyobb az eladási árfolyama. Szóval fizettünk nekik bőségesen.Remélem ebből kapok azért vissza egy szeletet. A mostani törlesztőm megfeleződött , de levél még nem jött. 32 hó van még hátra, meglátjuk mi lesz a levél után, már tűkön ülök én is :)
2015. ápr. 17. 11:38
 9/213 gus76 ***** válasza:
100%
Ha ez lesz az elszámolólevélben is (ámbár 1 hete azt mondták csökkenni fog még ez) akkor természetesen reklamálni fogok, mert ezt nem vagyok hajlandó elfogadni. Egyszer sem csúsztam a fizetéssel, 8 éve mindig pontos vagyok erre a 14 millióra marad 20? Addig megyek míg meg nem állapodok velük. Azt hallottam lehet egyezkedni. De bízok abban, ez még nem a végleges tartozás. Ha lemenne mondjuk 17-re, már boldogabb lennék. Engem az érdekelne, netbankban most ki mit lát a CIB-esek közül? Ott csökkentettek már?
2015. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/213 anonim ***** válasza:
100%
Én néztem a CIB-es net bankot és megdöbbentem, hogy az 5 milliós hitelemet 8,5 millióra forintosították, 20 éves futamidőre vettem fel, 9 éve törlesztem már. És ezek szerint csak 300 ezret írtak jóvá és a törlesztőm se sokkal csökkent. Előző hónapba megörültem, hogy 15 ezerrel kevesebb, de tegnap a kamat mellét levették az eddigi kezelési költség 3-szorosát, szóval szinte ugyanannyi volt a törlesztőm mint forintosítás előtt. Viszont a futamidőmet nem emelték és nem értem hogy akarják 11 év alatt letörlesztetni a 8,5 milliót.Más bankosok azt mondták hogy az ő futamidejüket növelték.
2015. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!