Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelintezetet megeri csinalni?

Hitelintezetet megeri csinalni?

Figyelt kérdés
Nem BANKOT!!! Anno pl takaekszovetkezetet lehetett alapitani 250 milliobol. Valami hasonlo konstrukcio van most magyarorszagon, amit megeri csinalni. Pl max 10en oszeallnank es olcso hiteleket helyeznenk ki ostrmeloknek. Valamint betetgyujtest es folyoszamla szolgaltatast nyujtanank. 5en vagyunk mar( 1 nemzetkozi okleveles broker, egy srac, aki az ingatlanokat adna szekhelynek, 3an vagyunk, akik egyenlore penzel szalnank be, en pl iden fogom megcsinalni az acca oklevelet, a tobbiek is van aki ifrs,,, de sajna megszuntettek a tak.szovoket. Vmi hasonlo van most?

2015. ápr. 29. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Visszatekintve az elmúlt 26 évre: igen. Egyik csődbe ment cég vezetői sem kerültek az árokpartre.
2015. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TamásTóth ***** válasza:

Megérheti de a piac viszonylag telített.


A ACCA-nak semi köze a banki hitelezéshez, az föleg a könyveléshez kapcsolható, ami hasznos tudás, de ettől nem less sikeresebb a "bankod" Az IFRS ismerete megint csak hasznos tudás, de megint nicns köze a banki hitelezéshez, hanem a könyveléshez van.


A nemzetközi okleveles brokernek esetleg van némi köze a téához, de nem hinném, hogy túl sok.


Ez igy még kevés, ahhoz hogy sikeres legyen a "bankotok"

2015. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves Tamas! Mivel latom kepben vagy ezekkel a qualification-okkel igy gondolom valamennyire kompetens vagy. Miert egy hitel intezetnek nem kell riportolnia, amihez ezek a konyveloi licence-k kellenek? Akkor szerinted, milyen certificate-k lennenek a legalkalmasabbak egy ilyen vallalkozashoz? Azt ne mond, hogy corvinus, mert tokon szurom magam. Megegyszrer egyetemre soha!!! Csak ilyen kepzesekre vagyok hajlando elmenni! Amugy mi a velemenyed az acca qualification-rol? Jovoheten lesz idem es megyek be a kaplan. Financial intezmenybe erdeklofdni, mert ok platina providerek. Zmugy magyar bolcsesz vegzettsegem van. Itt kezdek penzugyet tanulni, ilyen modon
2015. ápr. 29. 19:45
 4/11 TamásTóth ***** válasza:

Nem mondom, hogy Corvinus, de azért egy pénzügy/számvitel és pénzügy mester nem árt egy hitelintézet elíndításához.


Persze a reporting miatt és a könyvelés miatt hasznos az acca és az ifrs, de ez nem hitelintézet specifikus. A stratégiai döntéseket ettől nem fogod könyebben meghozni. (Ez minden vállalatnál hasznos lehet.)


Ha hitelintézetet akarsz kezdeni, akkor esetleg egy befektetői/banki szakirány egy "hitelkihelyezés" témájú szakdoglozattal jó irány lehetne.


Ne érts félre az ACCA nagyon hasznos és sokat érő papír, de nem kapcsolodik 1 az 1-ben a hitelezéshez. Ami a pénzügy egyik "legmagasabb/legelismertebb" papírja az az ACT, amelyben tényleg csak a pénzügy van és ott is vannak a hitelezéssel kapcsolatos modulok.

2015. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hu de jo, hogy irtad ezt az ACT-t Tamas, mar lattam tobb helyen talaltam is nekem valot az ACT Treasury kepzest, de abban azt irtak, hogy altalaban aki treasury oklevlet akar szerezni annak mar van accouintingja. Ezert gondoltam az acca-ra. A hitel intezet az magyarorszagra ervenyes itt londonban inkabb karrier miatt akarom ezeket. Mit gondolsz, egy acca es act treasury certificate az mar azert eleg versenykepes nem?
2015. ápr. 30. 16:27
 6/11 TamásTóth ***** válasza:

Egyértelműen igen, az ACCA és az ACT párosítás nagyon erős tudást is ad és emelett könnyen el is tudsz helyezkedni vele, akár M.O-n akár külföldön.


Azért azt hozzáteszem, hogy ezek nem olyan könnyű képzések (és nem is olcsók), de ha van hozzá energiád/pénzed, akkor mindenképp hasznosak. (legjobb úgy csinálni ezeket, ha már egy adott cégnél vagy és kifizetik neked, azért cserébe, hogy ott maradsz x évig) A nagyobb multi cégeknél ez M.O-n is lehetséges.

2015. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na ez az az ut, amiben sohasem hittem! Hogy majd a ceg fizeti ki nekem! En jobban szeretek biztisra menni!!! A penzel hal Istennek, mindig tudtam banni! Tudom, hogy ezek kvazi draga kepzesek, de ezeket befektretesnek kezelem!!! Pl pont ma 1 oraja fizettem ki 300 quidet ki egy ARLA kepzesetrt, tudod miert mert most aranylag jo penzt keresek mint biztosagi or jo sok oraval, de nincs energiam tanulni melo mellett, most el megyek egy block managment kurzusra, amivel elmegyek luxus apartmanokba ejjeli porternek ahol 4nap munka 4nap szabad, amellett fogom relkezdeni ezeket a tanfolyamokat, de mar csak akkor fogok jelentkezni, mikor van jo certificate-m mert azzal azt mindjak, hogy miert vennek fel mast, akinek nincs semmi papirja, mikor ez a srac mar kifizette maganak! Nem kell ra kolteni semmit!!! Valahogy igy vagyok ezzel az act es acca kepzesekkel is. Ok ra megy kb 10 ezer fontom, de ha visszajon 1-2 even belul a keresetem altal, az eleg jo deal nem? M.O-n kb milyen fizeteseket adnak ilyen vegzettsegekkel?
2015. ápr. 30. 17:20
 8/11 TamásTóth ***** válasza:
Ahol én dolgozom ott ezzel Junior manager az ember minimum aki 700-1000k bruttó között keres + nagyon sok cafeteria. (3-4 million/év). De ennél vannak magasabb poziciók is persze, azok még többet. 2000-3000k Forint bruttó.
2015. ápr. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hu ezt most nem ertem neharagudj! Kezdo junior manager 70-100 ezer foint per ho a masik pedig havi brutto 200-300 ezer forint brutto? Vagy 700 ezer-1 millio as 2-3 millios bruttokra gondolsz?
2015. ápr. 30. 17:36
 10/11 TamásTóth ***** válasza:
A k a számoknál ezret jelent. tehát 700 ezer -1 million és 2 million - 3 million amiket írtam.
2015. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!