Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megkaptam az elszámolást a...

Mersy kérdése:

Megkaptam az elszámolást a bankomtól. Kölcsön összege 2600000 mill volt és most meg azt irják a szerzödés összege: 4031816 mill . A tőketartozás pedig 2598595 mill Vagyis nem értem hogy jött ez ki nekik?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A mill melyik ország pénzneme?
2015. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ,de aki érteni akarja úgyis érti ,nem mindenki roszmáju hogy csak a hibát keresi.
2015. máj. 2. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha jól értem, akkor felvettél 2.6-ot (tehát ennyit kaptál kézhez). Erre jöttek a kamatok, ebből most már csak kb 1.4 millió, mivel az elmúlt években fizetted a hitelt.


Az annuitásos hitel (ahol minden hónapban ugyanannyi a törlesztő) ugyanis úgy működik, hogy a kezdeti időben gyakorlatilag csak kamatot fizetsz vissza, és a tőkéből nagyon picit, tehát a kamattartozásod már csökkent a tőketartozásod viszont alig. Továbbra is tartozol majdnem 2.6-al, és még 1.4 milla kamattal.

2015. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de nem, mert változot a törlesztőm mindenhónapba 9 éve kezdtem 16-e és most már 37-e volt a törlesztőm.
2015. máj. 2. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem változott!


Deviza hiteled volt, minden hónapban mondjuk 200CHF-et fizettél vissza. Azért gondolod, hogy mégis változott, mert a kezdeti 150 körüli szintről a CHF felment 250 fölé, és ez persze megjelent a törlesztődben, mivel Te forintban fizetted vissza.


Ez az árfolyam kockázat, ennek nincs köze az annuitásos hitelhez, ettől még igaz, amit fent írtam, hogy minden hónapban fix összeget fizettél vissza, ami az elején gyakorlatilag teljes egészében kamat, és csak egy nagyon pici tőke, ezért nem nagyon csökkent a hátralévő tőkéd, mert eddig csak a kamatot fizetted vissza (azt sem teljesen).

2015. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen igy már értem ,csak Én azt hittem hogy valóban a kölcsön összeget tüntetik fel a szerzödés összegénél,és nem a kamattal emelkedet összeget ,ez tévesztet meg . Mert ez igy nem mindenki számára érthetö ahogyan nekem sem.Miért nem úgy irták hogy kamattal megterhelt hitele:) Mindegy


Köszönöm mégegyszer a választ.

2015. máj. 2. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Oks, örülök, hogy megvan.


Annyi megjegyzés, hogy a bankoknak/hiteleknek is megvan a maga nyelvezete, és ennek egy részét ráadásul nem is a bankok találják ki, hanem a törvények kényszerítik őket rá. Sajnos az iskolákban ezt nem oktatják, ha valaki nem közgázra megy, pedig enélkül a tudás nélkül hitelt felvenni finoman szólva is szerencsejáték.

2015. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mivel deviza alapú hiteled volt, a felvett 2,6M Ft helyett jobb lenne, ha azt írnád le, mennyi volt a felvett hiteled devizában?

Az is lényeges, hogy milyen típusú hiteled volt? Jelzálog hitel, gépjármű hitel, személyi kölcsön? Pl ha jelzálog, akkor valamilyen kombinált hitel, vagy normál annuitásos?


Csak megérzés, de veled szerintem ez történt:

A hiteledet devizában számolta eddig a bank, így pl ha CHF elszámolású hiteled volt és pl 165Ft volt az árfolyam, amikor a hitelt felvetted, akkor kb 15.757 CHF-et kaptál.

Pl ha kombi jelzáloghiteled van (befektetéssel kombinált, vagy lakáskasszával kombinált? Ezek a legpocsékabb konstrukciók devizahitelek esetén), akkor a tőketartozásod semmit nem fogyott. A felvett hitelösszeget ha felszorzod az elszámolás árfolyamával, ami 256,47Ft, akkor kapsz valamivel több, mint 4M Ft-ot, tehát Te ennyivel tartoznál, ha nem lenne az elszámolási törvény. Ebből az összegből az elszámoláskor levonták azt, amivel el kellett számolni a kamatemelések és az árfolyam rés miatt, ezért lett 2,598M Ft hiteled, tehát kb ott tartasz, mint amikor a hitelt felvetted. Ez ahhoz képest nem is rossz, mert sok embernek még nőtt is a tartozása.

Az árfolyam ingadozásból eredő többlet költséget a törvény szerint nem fogják semmivel sem kompenzálni, ezért lett ez a végeredmény.

2015. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, teljesen téves elgondolás, amit az előbb írtál, nem a kamatokkal növelt összeget tüntetik fel az elszámoló levélben, hanem az árfolyam emelkedés miatt ekkorára duzzadt tőketartozásodat. Ennek semmi köze a kamatokhoz.
2015. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as, amit leírtál, az már meg ne sértődj, de egy oltári nagy sületlenség.

A hitelek nem így működnek, bár tényleg ezek a téveszmék keringenek a köztudatban.

A jövőbeni kamatok összességét nem tüntetik fel semmilyen elszámolásban, semmilyen szerződésben, az értelmetlen lenne.

Mindig a FENNÁLLÓ TŐKETARTOZÁS a lényeg, azzal kell elszámolni.

2015. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!