Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb bank, ha...

Melyik a legjobb bank, ha valutaszámlát akarok nyitni, minimális összegekhez? Így fontos, hogy a lehető legkisebb számlavezetési díjjal és a legjobb átváltási arányokkal rendelkezzen.

Figyelt kérdés

Szempontok: 1.Ritkán minimális külföldről jövő euró. Évente kb. 10 euró össz-vissz. Amit forintban akarok felvenni. -kisebb árfolyamveszteség. Vagy a számlán hagynék euróban, ha adnának ekkora összegre valami kis kamatot.

2. PayPal-t akarok hozzá, amivel külföldi webáruházakból vásárolnék, de ritkán. (évi 3-4 alkalom) -Ehhez viszont forintot váltanék be, amit helyben be is fizetnék a számlára.

3. Ez utóbbi miatt lenne egy főszámla, amin a "nagyobb" összeg lenne, és egy alszámla, amiről vásárolnék.

4. Telefonon is adhassak megbízást a főszámláról az alszámlára való utalásra, ha éppen kinéztem valami jó vásárolni valót.

5. Tisztességes, udvarias, előzékeny személyzet, kulturált vendégkör.

6. Miskolci fiókiroda.

+ Valahol olvastam, hogy PayPalhoz dombornyomott kártya kell, szóval ilyet is adnak hozzá, és ez is lehetőleg a legkevesebb költséggel, mivel nem akarom, hogy ez az egész ráfizetéses legyen számomra.



2015. máj. 17. 16:44
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ezek közül egyikhez sem kell euró vagy más deviza alapú számla. Mivel a kérdés alapján jó ha 20 éves lehetsz, OTP Junior/Jump jó lehet neked. Nem kell a Paypalhoz dombornyomott kártya, bőven elég egy MasterCard Online, amivel egyébként a legtöbb helyen lehet interneten fizetni, Paypalhoz biztosan elég. Mondjuk az OTP fiókokban dolgozók kedvessége erősen eltérő, a vendégkör meg talán Miskolcon nem épp megfelelő neked, de ha van az embernek netbankja, akkor kb a szerződéskötésre kell bemenni a bankba, meg mondjuk 5 évente 1x.
2015. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit idősebb vagyok, mint 20, ezért hadd utasítsam vissza enyhén lekezelő hangvételed.

Mindenképp euró alapú kellene, mivel euróban kapnám a pénzt és euróban is vásárolnék. A legutóbb amikor euróban kaptam utalást forint számlára, a teljes összeg fele elveszett (volna) az átváltás egyenlőtlensége miatt (és amiatt hogy csekély összegről volt szó). Akkor mondta a bank, hogyha legközelebb így kapok pénzt, ahhoz euró alapú számla kell, mert akkor nincs árfolyamveszteség. Aki nem ért a témához, az ne adjon már ilyen kioktató választ. Nézzél már annyira felnőttnek, hogy elhidd, hogy utánanéztem már, hogy tényleg ez a legjobb megoldás a számomra, amit leírtam. Nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy melyik bank.

+ Miskolcon is vannak még intelligens emberek, még ha egyesek szerint csak cigányokból áll is a város. És szeretem személyesen intézni az ügyeim.

2015. máj. 17. 18:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Még valami. Az OTP pont a legellenszenvesebb bank a számomra, ezért ajánljatok mást.
2015. máj. 17. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, az elso tok normalisan valaszolt szerintem. Ha nem inged nem veszed magadra. Ha nem vagy 20 eves minek sertodsz meg, nem is ertem.


Vazzeg, azt hiszed, hogy ide banki dolgozok jarnak valaszolgatni, raadasul olyanok akik mar tobb bankban is dolgoztak es ismerik mindegyiknek a felhasznalasi felteteleit?

Ahany bank, annyi szokas es annyi aprobetus resz, hogy mi mennyibe kerul, mikor mit vonnak le.


Ajanlok valamit: CIB, azert mert nekem az volt. Volt forint es deviza alapu folyoszamlam. Mindkettohoz jart kartya es epp amivel uzleteltem (forint vagy dollar) azt a kartyat hasznaltam, illetve a penz arra a szamlara erkezett. Minimalis havi szamlavezetesi dij volt es par evente lejart a kartya, akkor kuldtek ujat es annak levontak a dijat.

1x mentem be, mikor nyitottam a szamlat es ala kellett irni, meg egyszer mikor bezartam a szamlat es ala kellett irni. A kislany a pultban mindig nagyon kedves volt (mindket alkalommal:) es mivel delelott voltam (atlag ember olyankor dolgozik) nem volt vendegkor.... Telefonon intezkedtem veluk tobbx, akkor altalaban ferfival beszeltem es normalisnak tuntek, de amit lehetett azt elinteztem netbankban.


Lehet hogy van egy tok masik bank ami sokkal jobb dijszabassal dolgozik, de azt neked kell megkeresni, meghozza ugy hogy megkerdezed mindegyik banknal, hogy a te igenyeidhez melyik illik jobban.


(10 eurora kamat??)

2015. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!