Ezt megteheti az OTP?!

Figyelt kérdés
Röviden: pár hónapja utaltak a bankszámlámra egy összeget, kiderült téves utalás mert pár hétre rá jött a levél hogy visszahívták, én bementem az OTPbe még aznap. Közölték hogy nem tudom visszautalni mert nincs rajta elég pénz. Mondom rendben én nem foglalkozom most ezzel nem fogok ezért szaladgálni majd lesz valami. Tegnap jön egy telefon( otthoni vezetékesen !) hogy engem keresnek és egy nő van vonal végén állítja hogy ő attól cégtől van ki félreutalt. Azt mondta az OTPnél neki azt mondták hogy én nem reagáltam a levélre semmit, pedig ott voltam kérdeztem mutattam mit kaptam. Ezekután közölte a nő atelefonba hogy úgy is itt van közel találkozzunk és intézzük el a visszutalást. Felháborodtam, tudja a nevemet a címemet és az otthoni telefonszámomat, számon kértem és közölte hogy az OTP simán kiadta minden adatomat, és a nő azt mondta azért beszélünk csak telefonon mert ezek kijöttek az ajtóm elé csak épp nem találtak otthon. EZT MEG LEHET TENNI? Ezt megteheti az OTP, így? Lehet valamit tenni ilyenkor? Vagy ez Magyarország? Köszönöm hogy, elolvastad és értelmes hozzászólást írsz.

2016. jan. 21. 21:34
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Te mit tennél, ha Te utaltál volna félre?

Tegyük fel, 100 ezer forintról van szó. Persze, hogy próbálja visszaszerezni. Te meg elköltöd.. jófej vagy :D

2016. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Én azonnal felkeresnék egy ügyvédet. Ha szerinte te hibáztál, akkor próbálj meg együttműködő lenni ( a cégeknek saját ügyvédcsoportjuk van általában, és a bugyidból is kiforgatnak ha olyanjuk van), ha viszont az ügyvéded szerint is felelősek mások adatait, személyes dolgait kiadni, akkor beperelheted őket, de a pénzösszeget akkor is vissza kell utalnod.


Az ügyvédhez már úgy menj, hogy viszed az tp-s szerződésedet meg mindent.


Felháborító amúgy hogy csak kiadják. Nekünk a munkaügyi csinált hasonlót. Be is lett perelve, és kaptunk is kártérítést. Ne hagyd magad. Ennyi erővel bármelyik cigánymaffiának odaadják? Haggyálmár...

2016. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elsőnek, ki beszélt elköltésről? még a százezret se éri el az összeg és vissza fogják kapni. Csak azt akartam tudni hogy ilyenkor mit kell tenni ha az OTP csak úgy kidobálja az összes személyes adatomat. Ezért kártérítést nem hiszem hogy lehet kérni... vagy nem tudom. Csak felháborító a dolog, igen.
2016. jan. 21. 21:57
 4/19 anonim válasza:
100%
"Közölték hogy nem tudom visszautalni mert nincs rajta elég pénz."
2016. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon nagyon nem volt korrekt szerintem sem!!

De te amúgy miért költötted el más pénzét? Tudhatod hogy nem illet meg téged. De ez lényegében két független ügy. Az adatok kiadása szerintem is bajos, egy ügyvédet mindenképp érdemes lenne megkérdezni erről.

2016. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem adhatja ki az adataidat, az más kérdés, hogy érdemes-e ezen pörögni.
2016. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Miért olyan k*** nehéz megérteni hogy nem lett elköltve a pénz és vissza fogják kapni?


Aki meg idézte az egyik mondatomat nem igazán értem mi a problémája. Aki értelmeset szól hozzá annak viszont köszönöm !

2016. jan. 21. 22:03
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

62%: Jóhiszeműen is el lehet költeni, nem mindenki nézeget mindent tételt a számláján, és sokszor nem is tudja egészen pontosan mennyi van rajta. Ha az illetőnek van olyan tevékenysége, ami után szoktak neki utalni többé-kevésbé rendszeresen, akkor még úgysem tűnik fel neki pár 10 ezer Ft. Nem mindenki a minimálbért centizi ki.


A banknak nem lenne joga kiadni az adataidat.

2016. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

"Nem

mindenki a minimálbért centizi ki."


Szerintem meg két eset van. Akinek elég sok pénze van az lehet, hogy nem tudja mennyi van rajta de tartozás esetén simán le tudják vonni vagy ha mégse akkor a bank szól és zsebből fizeti az ilyen. Akinek viszont ez gondot jelent az nem keres túl jól és azok bizony pontosan tudni szoktak, hogy mondjuk 10-en van rajta a fizu.


Szóval röviden vagy jól keres és nem gond visszafizetni vagy rosszul keres de akkor meg fillérre tudja mennyi pénze van és milyen pénz nem illeti meg.

2016. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
32%
Az ilyen félreutalásokat régen nem kérhették vissza. Miután az ilyet már jó ideje köteles vagy visszautalni, különben még te követsz el bűncselekményt így eléggé érthető hogy minden lehetséges módon megpróbálják ezt elintézni, minél hamarabb. De a te hozzáállásodból ítélve egyből a rendőrségre kellett volna fordulniuk.
2016. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!