Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta azonnali áthidaló,...

Fundamenta azonnali áthidaló, vagy hosszú ideig fix kamatozású piaci hitel?

Figyelt kérdés

A Fundamentával kapcsolatban van néhány kérdésem, a neten olvasható információk semmi konkrétat nem mondanak, a fundamentás ügynök ismerősöm is csak terelő választ adott.

Szóval:

- Azonnali áthidaló kölcsön esetén van-e lehetőség a Fundamentánál olyan előbirálati igazolást kérni, mint pl. a nagyobb bankoknál, ami garantálja, hogy az igénylők x összegű hitelt megkapják, amennyiben az ingatlan és az adásvételi szerződés is megfelel a feltételeknek?

- Adós és adóstárs között kell-e valamilyen rokoni kapcsolatnak lennie? (pl férj és feleség, szülő stb.)

- Mennyi a kérelem elbírálási és folyósítási ideje, mit jelent ez a három hónap, amit több helyen olvasni?

- Pontosan milyen kezdeti költségek vannak?

- Milyen költségekkel jár az előtörlesztés?


Köszönöm annak, aki segít. Jelen pillanatban a piaci felé húzunk, mert sokkal átláthatóbbnak érezzük, mint a fundamentát. De nem szeretném, hogy hiányos információk miatt előnytelenebbül döntsünk.



2016. márc. 2. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

- A Fundamentánál nincs olyan szolgáltatás, hogy előre központilag elbíráltatod a hitelképességedet Adásvételi nélkül, de a bankok közül is csak 3 helyen van erre mód.

- Adós-adóstárs között nem feltétlenül kell rokoni kapcsolat, de ha 400E Ft alatti az igénylő jövedelme, szükséges az adóstárs.

- A kérelem elbírálási ideje ügylet függő, no meg azon is múlik, jól van-e összeállíta a kérelem, vagy hiánypótlások sorozata szükséges, de ez a bankokra is igaz.

- Kezdeti költségek: Megtakarítás szerződéskötési díja, értékbecslés, tulajdoni lapok díja, közjegyző, Földhivatali díj, folyósítási jutalék. (Hitelösszeg függő, hogy mi mennyi)

- Az előtörlesztésről kérdezd a Fundás ismerősödet, mert tudomásom szerint az elég macerás, hiszen ott a szerződéses összeg alapján fizeted az áthidaló hitel kamatait, ha viszont előtörleszteni szeretnél, módosítani kell a szerződéses összeget is.(Ehhez nem értek, de nekem elég macerásnak tűnik).


Nem titok, én is bank párti vagyok, mert eddigi tapasztalataim szerint az esetek döntő többségében jobb ajánlatot tudtam összerakni a jelenlegi banki kamatok és egyéb költségek ismeretében, mint a Fundás áthidaló hitelek. Én is kihasználom a lakáskasszákra járó 30% állami támogatást minden ajánlatomban, de a hitelre nem a Fundás áthidalót tartom a legjobbnak.

2016. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Fundamenta -mint tudjátok, nem bank, hanem az LTP megtakarítások gyűjtésére, az állami támogatások koordinálására és lakáshitelek nyújtására szakosodott pénzintézet.

Saját hiteleinek közvetítését az arra kiképzett, abban gyakorlatot szerzett személyi bankáraira bízza, ők állnak személyes kapcsolatban az Ügyféllel. Hiszen minden Ügyfél, minden hitelügy körülményei mások....


"Pénzügyekben csak személyesen" - ugye Te is csak így döntesz ugye?


A hitelezésben gyakorlott személyi bankárok tudnak NAPRAKÉSZ információkat adni a a honlapon közzétett információkon túlmenően, ők tudnak előszűrést végezni és annak eredményét akár írásban is odaadni az Ügyfélnek, velük lehet megbeszélni személyesen a tervezett hitelügylet körülményeit, ők tudnak alternatívákat is felkínálni, és ők jelentik a kapcsolatot az Ügyfél és a Fundamenta között, ők végzik ingyenesen a hitel szükséges ügyintézését - az előszűréstől kezdve a hitelkérelem beadásáig, és tartják a kapcsolatot az Ügyféllel a hitelbírálat időszaka alatt, egészen a folyósításig - sőt: utána is.

SZEMÉLYESEN felkeresnek akár otthonodban is, a Te szabadidődben.....Mindezt INGYENESEN.


Ezért van az, hogy nem találsz sehol összehasonlítást bármelyik banki lakáshitellel, más hitelügyintéző sem ismeri a Fundamenta saját hiteleinek részletes feltételeit, és természetesen a saját, szerződött bankjának ajánlatát nyomja.


Tehát azt javaslom, vedd fel a kapcsolatot a végleges döntés előtt egy hitelezésben jártas, gyakorlott FuUndamenta személyi bankárral. :) :) :)


A legnagyobb értéke a Fundamenta saját hiteleinek a banki hitelekkel szemben az, hogy nem alkalmaz KAMATPERIÓDUST, ezáltal a törlesztő részleteket havi bontásban FIXEN, előre kiszámíthatóan megkapod- már az előszűréskor.

LTP. megtakarítási számlanyitást követően akár AZONNAL benyújthatod a hiteligényedet - ha az előszűrés eredményeként arra a döntésre jutsz, hogy innen veszed fel a lakáshitelt.

A THM és a törlesztési futamidő a 30 % állami támogatásnak és a fix 3,9 %-os lakáskölcsön kamatnak köszönhetően nagyon is versenyképes bármelyik banki lakáshitel THM-jével.


Aki hallott már arról, hogy a Fundamenta is ad lakáshitelt, vette a fáradságot és megkeresett személyesen egy ilyen Fundamenta személyi bankárt, az nem véletlenül döntött emellett....Ők teszik ki az egész országban a lakáshitelt felvevők közel 30 %-át :) :) :) :) :) ...és egyre több érdeklődőnk van! :) :) :)

2016. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az elsőnek a konkrétumokért. Kedves Fundis, összesen két Fundamentás ügynökkel beszéltem, akkor valószínűleg pechem volt velük, mert kerülték a válaszadást, vagy egymásnak ellentmondó dolgokat mondtak (pl. a második kérdésre).

Viszont közben eldőlt, hogy piaci hitel lesz a vége, és nyitunk mellé lakástakarékot is, amiből elő tudunk törleszteni a hitelbe időközben. Van egy eladás alatt álló ingatlan a nevemen, ezért fontos, hogy rugalmas és problémamentes legyen, ha eladjuk és nagyobb összeget szeretnék betörleszteni a hitelbe.

2016. márc. 3. 10:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló, azért néhány dolgot helyesbítenék a leírásodban.

A marketinget tökéletesen megtanultad a Fundánál, viszont nem igazán vagy képben a jelenleg elérhető banki hitelek terén, és van némi csúsztatás is a leírásodban.

Engem mindig irritál, amikor a 3,9%-os hitelt emlegetik a Fundamentánál, mint legjobb hitelt, de nem teszik mellé, hogy van 1% kezelési költség is (ráadásul a számítás mondja sem igazán ügyfélbarát, mert minden év elején felszámítják a fennálló tőketartozásra), ez miatt egy normál annuitásos hitellel összehasonlítva 5,1-5,2%-os hitelkamatnak felel meg.

Az azonnali áthidaló hitel ügyleti kamata most 5,9% és a rengeteg induló költség miatt a THM 6,37% a honlap szerint, ami kicsit sem versenyképes pl egy Unicredit 10 éves stabilkamat konstrukcióval szemben, ahol szintén nincs kamatperiódus és végig 4,99% a kamat. Itt bármikor lehet előtörleszteni és az összes induló költséget állja a bank. Ezen kívül számos versenyképes ajánlat létezik még a bankokban is, jobbak is vannak, mint az említett UC-s hitel, csak meg kell őket találni. Szerintem akkor végzi jól valaki a munkáját, ha a konkurenciával is képben van, mert csak akkor tud valódi tanácsot adni. Nem attól jó egy hitel, mert sokan azt veszik fel (devizás hitelt is sokan felvettek...), hanem az a jó hitel, ami az ügyfél igényeihez a leginkább igazodik.

Manapság olyan hitelmegoldások is léteznek, amik "kamatmentesek", de abban maximálisan egyetértek veled, hogy ehhez már személyesen kell leülni az ügyféllel matekolni.:)

2016. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Fundis!

Én os fundis voltam közel 10 évig. Talán mondhatjuk, hogy naprakész voltam mindig az információkból. Mégsem kezdtem soha az áthidaló kölcsönnel traktálni az ügyfeleket. Nem véletlenül. Tetemes költségekkel jár és ezt te is tudod. Legalábbis kellene tudnod.

Igen, tavaly is -ha jól emlkszem, év közepe felé- volt ák verseny a fundinál, aminek köszönhetően a SZEB-ek hirtelen megint elfelejtették a sorrendet és csak a jutalékig láttak el. De sajnos ebben a helyzetben épp az ügyfél érdeke sérül. Mert mi is a fő sorrend? Ltp mellett(!) elindítunk egy kamattámogatott hitelt, amit majd kiváltunk ltp kölcsönre. Feltéve, ha az ügyfél a fontos. Ák-t csak abban az esetben javaslunk, 1: ha az ügyfél ehhez ragaszkodik, 2: ha a banki pre scroingon fennakad, akkor megfuttatjuk nálunk (pontosabban most már nálatok) is.

Sajnos az ilyen-olyan értéksítési versenyek olykor kikapcsolják az etika üzemmódot a személyi bankároknál. Ez volt az egyik, amit soha nem vett be a gyomrom és ez az egyik, ami miatt már csak ex-SZEB vagyok.

2016. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Hol itt a baj? Rekordokat döntött a Fundamenta ! "


Katt ide: [link]


No komment....

2016. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez volna a válaszod? Egy burkolt reklám? Szomorú. Az etikátlan értékesítés hozhat eredményeket. De vajon ebben hol van az ügyfél érdeke?
2016. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez a válaszom !!!!


Az ügyfél érdekére nem tudom, mi alapján hivatkozol....hiszen azt csak egy személyes beszélgetés és részletes összehasonlító elemzés esetén maga az Ügyfél fogja eldönteni !

2016. márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ügyfél érdekére egyetlen dolog miatt hivatkozom. Mert az az első! Ilyen egyszerű. Ha te áthidaló kölcsönt nyomsz le az ügyfeled torkán, miközben úgy tájékoztatod, ahogy itt minket, azzal félrevezeted és beleviszed egy rakás, egyébként elkerülhető költségbe. És neked erre az a válaszod, hogy a Fundamenta micsoda erőt képvisel a piacon...

Látod, ezért gondoljuk úgy sokan, hogy a fundamentások agyát tudatosan mossák át és nincs nehéz dolguk, mert legtöbbüknek fogalma nincs a pénzpiacról. Ti nem vagytok pénzügyi szakemberek, csupán értékesítők.

Ez minden válaszodból ordít is. Azt pedig fentebb leírtam, hogy áthidalót csak az ügyfél kifejezett kérése esetén, vagy partnerbanki sikertelen pre scoring esetén ajánl egy korrekt fundamentás.

Te sajnos nem vagy korrekt. Nagyon lelkes vagy, de feltehetőleg kezdő, és nagyon tájékozatlan.

2016. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16.14-es, nagy kár a lakosság számára, hogy nem tudtál ottmaradni a Fundánál. Nem vagyok telhetetlen, már azzal megelégednék, ha minden tizedik Fundás személyi bankár ennyire felkészült és KORREKT lenne, mint Te. Respect!
2016. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!