Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzt kell havonta...

Mennyi pénzt kell havonta félretennem 40 éven keresztül ahhoz, hogy utána 20 éven át havi 300 000 Ft nyugdíjat kaphassak, ha a bank a teljes 60 év alatt évi 3 %-os kamatot kínál?

Figyelt kérdés
Előre köszönöm a válaszokat :)

2016. szept. 29. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Jó sokat.
2016. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sanyinak ***** válasza:
71%
Ez most egy matematikai feladvány? ha mégsem az, akkor fordulj inkább egy nyugdíjbiztosítóhoz a kérdéseddel%!
2016. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy matek feladvány.
2016. szept. 29. 15:01
 4/13 anonim ***** válasza:
kb 64.500 Ft körül.
2016. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
havi 150e-et kamatok nélkül.
2016. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Számomra már ott bukta ez a feladvány, hogy ki tudhatja, mennyit fog érni 40 év múlva ez a pénz?


Tudod te, 40 évvel ezelőtt mennyi volt a minimálbér?

Kb 3000 Ft.


Tudod, hogy most mennyi??????


Ami ebből a lényeg, hogy 40 év elteltével a minimálbér majd' 40-szeresére nőtt.

Nagyon mélyen ne menjünk bele, szóval mondjuk azt, hogy a szűkös megélhetéshez volt elég akkor is, és most is.

Szóval 40x-es különbség.


A 40 évvel későbbi, azaz 2056-os 300 ezer ft-os nyugdíj, az mai értéken kb 8000 ft-nak felel meg!

Visszafelé számolva, ugye nem 40x-es, hanem a majdani összeg 40-es része.


Szóval ha ez a tendencia folytatódik, akkor te olyan összegű nyugdíjat fogsz kapni, ami jelenleg 8000 ft-nak felel meg.


Na ezért nem lehet ilyesmivel számolni.

Senki sem tudja előre, mi lesz.

40 éve még nem is sejtettük, hogy szabad ország leszünk, nyugati kapsolatokkal, a fél ország kimegy külföldre.

Akkoriban nem gurulhattál át csak úgy a határon, sőt nem is volt mivel, egy teljesen más világ volt.

Egészen biztos vagyok benne, hogy 40 év múlva is egy teljesen más világ lesz.

2016. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Konkrét számok vannak megadva. semmi köze ahhoz, hogy mennyit fog érni a forint és mennyi a minimálbér. Ha nincs kamat, akkor fele annyit kell befizetni, mint amennyit fel akarsz majd venni. Ha van kamat, akkor már korábban írtam.

Ez egy matek feladvány és nem arról szól, hogy miből fogsz megélni öreg korodban.

2016. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez így akkor is értelmetlen, kár számolgatni olyasmit, aminek nincs értelme.


Persze, hogy odaírta, hogy matek feladvány, mert egyelőre csak érdeklődik.

Szerintem teljesen korrekt, hogy felhívtam a figyelmét olyasmire, amire nem gondolt.


Egyébként pedig a pénzügyek/banki ügyek kategóriában vagyunk, nem a házi feladat kategóriában, szóval ha valaki egy matek feladványt nem tud kiszámolni, azt nem ide írja.

Az én válaszommal legalább közelebb került a valós élethez, a te kiosztásoddal meg pont nem ment semmire, de azért csináld csak...

2016. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az enyémmel meg a megoldáshoz. Mert én vettem a fáradságot és kiszámoltam.
2016. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Ember!

Hazánkban nincs nyugdíj, helyette egy szerencsejáték van!


20 év munkaviszonyom van 40 évesen, tisztában vagy vele, hogy a mostani nyugdíjasok közel 70%-a ennyi szolgálati idővel ment el nyugdíjba?!

Én meg majd 50 év meló után.

2016. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!