Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyobb összegű devizát...

Nagyobb összegű devizát (eurót) hol/hogyan érdemes váltani?

Figyelt kérdés
Bankban van a pénz, ezért írtam devizát, de a bank saját árfolyama elég vacak. Másik bankban láttam jobb árfolyamot, ezért arra jutottam, hogy oda utalom, és ott átváltom. Van ennél olcsóbb megoldás?

2017. jan. 22. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy összegnél lehet egyedi árfolyamot kérni. Kérdés neked mi a nagy összeg.
2017. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem akkora, hogy egyedi árfolyamot adjanak. 1 millió forintnyi eur.
2017. jan. 22. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert az utalásnál van tranzakciós díj! (eseti költség), aminek a felszámolásával lehet, többet buksz, mintha kivennéd annál a banknál, ahol van.

Nekem pl. 50 ezer ft utalásánál 150 ft-ot számolnak fel.

2017. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, van tranzakciós díj az utalásnál, de kevesebb, mint fele annyi, mint ha készpénzben venném fel.
2017. jan. 22. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg mekkora összeg es milyen a szamlad. kulfoldi euro szamlamrol pl. 5 atutalas ingyenes. de hova utaljam ha forint szamlam van itthon? Akkor a bank automatikusan átváltja az o dijaval es arfolyamaval. Lehet erdemesebb levenni kint es penzvaltoba egyedi arfolyamon átváltani, ha akkora osszegrol van szo. Igaz mi 8-10.000 eurora is csak 50 filler kedvezmenyt kaptunk anno.kb a tranzakcios költséget kifedezte.
2017. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy csak kb. 3000 euróról van szó, szerintem nem érdemes ezzel vacakolni.
2017. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A másik banknál 4 forinttal jobb vételi árfolyamot adnak, így 3000 euróval számolva, 12 ezer forinttal jobban járok ott, és ha levonunk ebből még 4 ezret az átutalásra, akkor 8 ezerrel több pénzem marad, mint ha helyben váltanám át az adott bankban.
2017. jan. 22. 23:16
 8/8 krajcsovicsanna válasza:

Én itt szoktam tájékozódni, hogy melyik banknál érdemes váltani: [link]

A bankváltó menüpont alatt.

Jó kis oldal, mindig pontos és jól frissül.

2017. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!