Devizahiteles per miatt ügyvédet kerestünk és Dr. Szabó Balázs Gábort ajánlották. Milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban? Szakmailag mennyire van képben, stb?

Figyelt kérdés

2017. febr. 25. 22:32
 1/2 gerecse válasza:

Tisztelt Devizahiteles Sorstársam!

Tapasztalataim dr. Szabó Balázs Gábor ügyvéd úrral:

1./ 2012 Májusában adtam megbízást

2./ Az I. fokon eljáró bíró határozattal utasította el az eredeti keresetet, így a valós intézkedés sokkal később történt meg, mint amit én szerettem volna.

3./ Az I. fokú bírósági tárgyalásokon - több alkalommal - nem jelent meg. Ezt sérelmesnek találtam, és ezért terveztem, hogy személyesen keresem meg, de ez több hétig sem sikerült.

4./ A fentiek után úgy döntöttem, hogy ügyvédet váltok, melyre 2014 Augusztusában történt meg. Ez azonban csak képletes jelentőségű volt, mert e kormány - az Úniós Bíróság ítéletére hivatkozva - szüneteltette az devizhiteles pereket.

5./ A II. fokú ítéletre 2016.10.26.-án szültetett meg, melyben a hitelszerződés és a közjegyzői okírat egyes pontjait semmisnek mondta ki.

6./ Az előzőekben leírtakkal sikerült elérnünk, hogy a bank nem tudja az ingatlanomat gyorsan elárverezni, csak egy új per indítása után. (Kb. egy éve nem fizetem a hitelemet.)


Pozitív az ügyvéd úrral kapcsolatban az, hogy az 5./-ös és 6./-os pontokban leírt eredményeket az ő általa készített keresetettel értük el.

Negatív az, hogy amikor - tévedésből - a II. fokú bíróság neki küldte el az általam nagyon várt határozatot, akkor erről egyáltalán nem értesített. A bíróság személyes ügyfélfogadásán tudtam meg ezt a tényt, és csak a jelenlegi ügyvédem felszólítására küldte el email-ben a határozatot.


A bankom ellen újabb per índítását tervezem, de semmi esetre sem a dr. Szabó Balázs Gábor úrral. A fenti eseménysor alapján Tudtok dönteni.


A per idítását - a fentiek ellenére is - javasolom.


Sok sikert a továbbiakhoz!

2017. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Messziről kerüljétek el Dr. Szabó Balázs Gábor devizahiteles ügyvédet!!!! Nagyon messziről!!!!!!
2018. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!