Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megrendeltem egy könyvet,...

Megrendeltem egy könyvet, amelyet átutalással kell fizetni. Nem gond, ha csak élőben tudom befizetni, vagy csak Netbankal lehet?

Figyelt kérdés
Ha élőben megyek oda, elég megadni ugye a banszámlaszámot, a regisztrációs kódot ami alapján ugye azonosítanak, és a pénzt természetesen. Ugye így is müködik, és nem csak netbank? Ha élőben fizetem be, akkor hogy működik pontosan? Köszi előre is a választ erre az elég bagatel kérdésre :)
2017. ápr. 6. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el az ASZF-et.
2017. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés nem bagatell, hanem homályos:

"Ha élőben megyek oda",- de mégis hová?

Könyvesboltba, csomagautomatához vagy hová?


"elég megadni ugye a banszámlaszámot,- ha készpénzben fizetsz, akkor miért adnál meg bankszámla számot?

- a regisztrációs kódot ami alapján ugye azonosítanak,- igen, azt jó eséllyel tudnod kell.

és a pénzt természetesen. - na ez stimmel :-)


De jó lenne tudni, hol rendelted és valóban olvasd el, mik az Általános felhasználási feltételek.


Amúgy nem értem azt sem, hogy ha átutalással kell fizetni, de Te nem akarsz úgy, csak személyesen, akkor miért rendelted meg a könyvet? Miért nem kérdezted meg előbb az illetékes webáruházat vagy eladót? (értetlenül néző smiley)


Pl. vannak olyan eladók, akik CSAK POSTÁZNAK, nincs személyes átvétel, nem megoldható, stb.

2017. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés, hogy bemehetsz-e személyesen az eladó bankjába és ott készpénzben befizetheted-e a számlájára a vételárat, akkor igen, megteheted. Meg kell adnod a bankszámla számot, közleményként pedig a regisztrációs kódot, rendelési számot. Személyigazolvány, lakcímkártya legyen nálad, azt elkérik a bankban készpénz befizetésnél.
2017. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

3-as, nem tudom, azt tudod-e, hogy ha az eladó magánember, akkor nem kerül semmibe a befizetés, de ha pl. egyéni vállalkozóként vagy cégként árul, akkor bizony vállalkozói számlára befizetéskor kemény pénzeket számol fel a bank. a vállalkozónak.

Valós példa: egyszer a Vaterán eladtam egy terméket 500 ft-ért, a vevő anélkül, hogy megbeszélte volna velem, gondolt egyet és utalás helyett befizetett a vállalkozói számlámra, ahol is levontak 270 ft-ot (!) a befizetés érkeztetésére. A termék ára, a jutalék és a levonás után nemhogy hasznom, hanem veszteségem keletkezett. Hű, de jó bolt volt!! :-( Szerencsére a vevő rugalmas volt, megértette, hogy Ő hibázott (mert nem beszélte meg velem) és kifizette a 270 ft-ot is.


Szóval kérdező: befizetés előtt mindenképpen egyeztess az eladóval, mert nyilván nem véletlen az utalás megadása.

2017. ápr. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha pl. egyéni vállalkozóként vagy cégként árul, akkor bizony vállalkozói számlára befizetéskor kemény pénzeket számol fel a bank. a vállalkozónak."


Lehet, hogy így van, nem ismerem az összes bank összes vállalkozói számlacsomagját. Mindenesetre sok webshopos rendelésnél választottam ezt a fizetési módot, ha bankkártyás fizetés nem volt felajánlva, illetve közüzemi számlát is egyenlítettem már így ki, soha nem volt belőle probléma.

2017. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!