Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most lecserélni a CHF...

Érdemes most lecserélni a CHF alapú jelzáloghitelt (és a nem jelzálog alapú hitelt)? Ha igen, vannak költségei?

Figyelt kérdés
2008. okt. 16. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Azt, hogy érdemes-e lecserélni, az max. Ómara tudna megmondani a BudapestTV telejósda című műsorában.

Azonban a gazdasági helyzet erősen indokolja, hogy a devizahiteleket forintra váltsd, hiszen a tegnapi EUR-ugrándozás (250 és 270 is volt tegnap az EUR) is azt erősíti: veszélyes a devizahitel.

A hitel lecserélésének a költségei kb. az új hitel felvételének költségeivel egyeznek meg. [Azaz értékbecslés, közjegyzői díj, folyósítási jutalék, és egyéb nyalánkságok.]

2008. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a napi ugrálás indiferens, mert a hiteleknél nem napi árfolyamon számolnak, hanem periódusok vannak, amiken belül az árfolyam állandó.

A periódus végéig semmit nem szabad csinálni, mert az biztos ráfaragás.


Egyébként meg be kell menni a bankba és megkérdezni, kiszámoltatni. Meg fogják csinálni.


Én a magam részéről biztosan nem fogok ugrálni (CHF alapú jelzáloghitellel), mert szerintem aki most ugrál, az biztosan ráfarag.

2008. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a napi szintű mértéktelen árfolyamingadozás igazán elgondolkodtató. Tény, hogy nem a napi "csúcson" számolják el a hitelt, hanem a megfizetéskor esedékes devizahitel-árfolyamon, de akkor sincs ok a nyugalomra.

CHF esetén meg pláne nem. A K&H pl. azt tanácsolja a CHF-hitellel rendelkezőknek, hogy a következő hónapokban az eddig megszokott törlesztőjük duplájával számoljanak, mert még ez is reális eshetőség.


A kérdés másik fele, hogy érdemes-e cserélni: Nem tudni. Egy nagyobb összegű hitel esetén igen magas a csere költsége. Emellett nem tudni, hogy hova jut a devizapiac.

2008. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal az újonnan felvett CHF hitelek törlesztője duplázódhat. (Mondjuk nem értem miért)

De sok esetben ez a dupla dij sem éri el a forint alapú hitel törlesztőjét! De viszont ekkora kockázat az nem piskóta.

Nekem 4. éve van CHF hitelem. Eddig a legrosszabb esetben is csak egy két ezer Ft változás volt. (18000 helyett 20000) Viszont százalékosítva ez több mint 10% változás 1hónap alatt. :(

2008. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Decemberben lesz 2 éve, hogy felvettük. A 2 év alatt, ha erős volt a Ft, kamatot emeltek, ha gyenge, akkor azért fizettünk többet. Eddig 4 ezer Ft-tal több, mint mikor felvettük. Meddig megy ez még...?!
2008. okt. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!