Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Sberbankban azt mondták...

A Sberbankban azt mondták nekem, hogy MasterCard bankkártya csak dombornyomott lehet, ez igaz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy lehet elektronikus is.
2017. nov. 10. 13:14
 1/10 Sandol ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, de ez nem 100%,hogy a MasterCard dombornyomott, a Maestro kártya az elektronikus. De egyébként a Maestro kártyákat is a MasterCard bocsátja ki.

2017. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igaz. neked a maestro kell. bár azzal sokra nem mész.
2017. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sandol ***** válasza:
0%
Már miért ne menne sokra a Maestroval? Ha nem utazik sokat külföldre, akkor teljsen elég. Interneten minden oldal elfogadja, és még külföldől is tud vele rendelni. Elfogadja pl. a paypal, az aliexpress, a wish.
2017. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez bankonként eltérő. A Magnetnél példul van vésett MC, úgy tudom, az OTP-nél is, de például az Ersténél nincs.

Lehet, hogy a Sberbank sem ad ki, csak dombornyomottat.

2017. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értette, hogy a sberbank kínálatában csak dombornyomott Mastercard van.

Elektronikus nincs. Tehát vagy Maestro vagy Visa vagy mindkettő van, ami nem dombornyomott.

2017. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó választ író vagyok.


Most léptem be újra ide így talán megkésett a tanácsom, de gondolom a dombornyomott sem sokkal drágább mint az elektronikus kártya.

Ha elektronikus csak Maestro van a Sberbanknál akkor mindenképpen megéri inkább dombornyomott, de különben is szélesebb körben elfogadott.


Igényeltél már azóta valamelyiket?

2017. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Évi 7 ezer ott a dombornyomott, nem értem, hogy miért csak dombornyomott van.

Amúgy nem tetszik az egész bank, pl. az sem, hogy nincs sorszámhúzó.

2017. nov. 21. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megleptél azzal, hogy csak dombornyomott kártyájuk van. Rákerestem és ezt találtam: [link]


Amúgy mi a gond még a Sberbankkal?

A sorszámhúzó hiánya talán azért van mert a városodban lévő fiók kisebb. Lehet, hogy egy nagyobb fővárosi fiókban van.

De ez nagy probléma?


Vagy még más is van?

2017. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, de ez Maestro, nem MasterCard.


A sorszámhú azért hiányzik, mert kb. 6-an várakoztunk, mire kiszolnak, hogy lakossági ügyfelet várnak. Ilyenkor honnan tudjuk, hogy ki hova vár és ki jött a leghamarabb. Ez nagyon amatőrségnek tűnik nálam, és már ezért sem megyek oda.

Ha többet is kell várjak, nem tudok nyugalomban böngészni a telefonomon, hanem azt kell lesnem, hogy mikor jövök én.

2017. nov. 21. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy konkrétan Mastercard kellett volna elektronikus.


Most már én is végignéztem a kínálatot, ha már így elbeszélgetünk a témáról és valóban csak három van. Maestro, Mastercard Standard és Mastercard Gold


Hidd el, nem rossz a dombornyomott kártya évente kb. + 3000 ft-ért.


Az említett fióki probléma pedig szerintem is kellemetlen, de bankválasztásnál sokadrangú szempont.

2017. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!