Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fedezet nélkül nem is lehet...

Fedezet nélkül nem is lehet hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy fedezet kell. De ha nincs semmim? Szeretnék saját lakást, ehhez hitelre van szükségem. Van egy fix állásom, de ennyi az egész. Akkor esélytelen?
2008. okt. 27. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos valószínűleg nincs sok esélyed. Érdemes valamilyen lakásalapba tenned havonta pénzt, és akkor pár év múlva összegyűlik annyi összeg, ami már elegendő lesz fedezetnek.
2008. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még pár hónapja is, egy magas fizetéssel, jó helyen lévő új lakást meghiteleztek akár 90 , 100 %- kal is egyes bankok, úgy hogy maga a lakás lett a fedezet.

ma már ebben a hirtelen jött hitelválságban jó ha 65-70 % ot adnak,. a maradék önrészt a hitelfelvevőnek kell biztosítania.

2008. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért van most válság, mert fűnek fának adtak hitelt fedezet meg minden nélkül, és persze hogy nem tudják visszafizetni, dőlnek be sorban a hitelek nem csak itthon, hanem külföldön is. Én nem akarlak téged bántani, de szerintem tök normális dolog a bankok részéről, hogy csak fedezetre adnak hitelt vagy nagyobb önrészre meg nemleges adóigazolásra. Szerintem próbálj meg valamennyit spórolni, kamatoztatni a pénzed egy darabig és ha összejött vlamannyi, akkor próbálj meg hitelt felvenni, meg ha már elmúlt ez a válság hangulat. Tudom hogy nehéz, de azért lehet spórolni.
2008. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazak a fenti válaszok de önerőnek számít a szocpol ha van gyermeked,a megelőlegezett szocpol, esetleg egy komoly életbiztosítás amit be lehet vonni a hitelbe ill egy második ingatlan amit meg tudnak jelzálogozni. Szerintem keress meg valakit aki ebben tud segíteni és díjmentesen tanácsot adni.
2008. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg magasfinanszírozásban lehetne, de érdemes lenne kicsit várni, mert pont most rossz irányban fúj a szél a bankok háta táján. Esetleg, ha lenne egy pótfedezet (szülő, nagyszülő, rokon, barát ingatlana, aki beleegyezik, hogy leterheld), akkor sokkal szélesebbre nyílnának a lehetőségek. Az előttem szólóhoz csatlakozva: én is szakmabeli vagyok...:)
2008. okt. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tuladonképpen lenne egy ház, a szüleimé, amit jelzálogra lehetne terhelni, de ezt csak végső esetben akarom, mert ha velem bármi történik, akkor őket hozom nehéz helyzetbe, akár a házukat is elveszíthetik.
2008. nov. 1. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Megoldások! Ha a szüleid házát be lehet vonni akkor vannak olyan hitelek ahol ha veled bármi történik akkor a hitel teljes összegét kifizetik annak akit te kedvezményezettnek jelölsz (jelen esteben pld : ugye a szüleid), tehát ők nem kerülnek nehéz helyzetben!

Ha ez nem felel meg neked akkor lehetséges meg az előtakarékosság, vagy ahogy irták pld ha van kedvesed akkor és gyereket is teveztek vagy ha már van akkor igénybe lehet venni a szocpolt vagy a megelölegező szocpolt, vagy ha 35 év alattiak vagytok akkor a fitalok otthontermtő támogatást!

És még egy megoldás! Lakás-lízing! Ott tudsz önerő nélkül is kapni hitelt ha az igazolt jövedelemed min: háromszorosan a havi törlesztőrészletnek, csak ebben az esetben a banké a lakásod addig amig ki nem fizetted!

Ha estleg bövebb információkra van szükséged szólj és akkor adok egy telefonszámot ahol el tudsz érni és ingyenesen tudlak ezekről részletesseben tájékoztani ugyanis én ezzel foglakozom!

2008. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még hallottam egy olyat is, hogy amennyit csak lehet rárakatsz a te leendő házadra, ami még kell azt pedig pl a szüleidére. De mégse az egész ingatlanukat terheled le.

Ezt azért írom le, mert van hogy a bankok egy pl 5 milliós háznál leterhelik a leendő házat is ötmillióra, meg pl a szülő házát is. Papíron.

Ennek is tudd meg a részleteit! Én ezt egyszer az OTP-ben hallottam, de már a pontos részleteire nem emlékszem.

2008. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!