Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtudná nekem valaki mondani,...

Megtudná nekem valaki mondani, hogy ha Jászfényszarún dolgoznék a Samsung-ba, mint pályakezdő, akkor melyik magánnyugdíjpénztár venne "Fel"? Melyik ott a területileg illetékes pénztár?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 21:58
 1/5 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
Bármelyik magánnyugdíjpénztárba beléphetsz.
2010. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik mnyp országos, és a cég nem kötelezhet egyikre sem, csak ajánlhatja valamelyiket. A döntés a tiéd.
2010. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de a samsung automatikusan, ha en nem valasztok, akkor melyikbe léptet be..?


ez volt a kérdés, rosszul fogalmaztam, bocsi :/

2010. szept. 13. 09:01
 4/5 Bencsik Zoltán válasza:
100%

A szabad pénztárválasztás joga alapján azt választod, amelyiket akarod. De a kérdésedre válaszolva: amennyiben nem választasz, akkor un. irányított pályakezdőként a munkáltatódnak a területileg illetékes pénztárhoz kell Téged irányítania, ami a következőképpen alakul:

Baranya megye és Jász-Nagykun-Szolnok megye területén: Allianz Hungária Magánnyugdíjpénztár

Csongrád megye területén: Aegon Magánnyugdíjpénztár

Az összes további megyében, valamint Budapest területén: OTP Magánnyugdíjpénztár (azaz Nálad az Allianz az illetékes)

Remélem tudtam segíteni! Ha van még kérdésed, vagy nem tudsz dönteni, akkor kérlek írj a bencsik.z@hitelkapu.eu címre

Üdv,

2010. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na végre, ez az :)

Alianz. köszi a választ :)

2010. szept. 14. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!