Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol kérhetek TB támogatást,...

Hol kérhetek TB támogatást, ha jelenleg nincs munkahelyem?

Figyelt kérdés
Idén Áprilisban végeztem az iskolával de még nincs munkahelyem. A munkaügyi központban azt mondták, hogy amíg nincs munkahelyem próbáljak meg TB biztosítást kérni, ha szociálisan rászoruló vagyok (azt hiszem ez sikerülne). A szüleim nyaggatnak, hogy mindenképp mert, ha történik velem valami akkor komolyan zsebbe kell nyúlni. Hol tudok utána járni és mi a módja?
2010. szept. 14. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Havi 4500 forintért biztosíthatod magadat. Ennyit kell fizetni az APEH-nak, ha magadnak akarod fizetni.
2010. szept. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Be kell menni az apeh-hoz, mondani, hogy magad után szeretnéd fizetni a tb-t. Kitöltetnek veled egy papírt, kapsz egy halom csekket, aztán fizeted havonta a 4950 Ft-ot.
2010. szept. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem erre a megoldásra gondoltam. Mikor bent voltam a munkaügyi központban azt mondta a nő, hogy, ha szociálisan rászoruló vagyok akkor kérhetem az ingyenes TB biztosítást úgy, hogy nem fizetek érte. Azt hiszem szociálisan rászoruló vagyok mert egy szülővel élek aki még a minimálbért sem keresi meg.
2010. szept. 14. 23:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg az önkormányzatnál kell intézni, oda kell bemenned.
2010. szept. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Még annyit, hogy ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor nem kell fizetned magad után, mégis biztosított vagy.
2010. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Regisztrált munkanélküli vagyok (pályakezdő). Akkor miért mondta a nő, hogy nem vagyok biztosítva és járjak utána?
2010. szept. 15. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
A munkaügyi központban sincsenek mindig a helyzet magaslatán. Ha munkanélküli vagy, biztosított vagy, emiatt ne aggódj. Amúgy meg ha nem lennél, akkor sem kell mélyen a zsebetekbe nyúlni, ha bármi történik veled, orvosnál, kórházban ugyanúgy ellátnak, csak kapsz egy papírt, hogy menj be az apehhoz és rendezd a jogviszonyod, és a havi 4950 Ft-ot hajtják be rajtad legrosszabb esetben júniusig visszamenőleg (a sulis viszony megszűnése után még 45 napig biztosított voltál automatikusan).
2010. szept. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

"A munkaügyi központban sincsenek mindig a helyzet magaslatán. Ha munkanélküli vagy, biztosított vagy, emiatt ne aggódj."


A helyzet az, hogy te nem vagy a helyzet magaslatán. A munkaügyi kp. csak akkor állja a TB-det, hogyha valamilyen kifizetést kapsz tőlük. Egy pályakezdő nyilvánvalóan semmiféle juttatásra nem jogosult, így a TB-t se fizetik neki.

2010. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Így van! Csak akkor fizeti a munkaügyi központ a tb-t utánad, ha kapsz járadékot. Mivel gondolom pályakezdő vagy, így nem is kapsz semmi pénzt tőlük. Így nem rendezett a jogviszonyod. A helyi önkormányzathoz kell bemenned anyukáddal a családsegítőbe, ott talán tudnak segíteni.
2010. szept. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanuló/hallgató voltál nappali tagozaton, akkor a biztosításod a diákigazolványod érvényességének lejártáig él. Utánna még 45 napig passzív jogon biztosított vagy. Azaz akik pl idén júniusban érettségiztek / államviszgáztak, azoknak a TBjük december 15 érvényes, dec.16-tól kell maguknak gondoskodni róla.

Hogyhogy áprilisiban végeztél a sulival? Ez általában június szokott lenni.

A munkaügyi központ csak azoknak rendezi a TBjét, akik álláskeresési ellátást (járadékot, segélyt, átképzési támogatást) kapnak. Aki regisztrált álláskereső, de nem kap pénzbeli ellátást, annak nem.

Ha szociálisan rászorult vagy, az önkormányzat kérelmedre átvállalja helyetted a TB fizetést. Gondolom nagykorú vagy (ellenkező esetben még tanköteles lennél), ezért be kell menned (csak neked, édesanyádnak nem) az állandó lakcímed szerinti ömkormányzathoz, és ott kérheted, hogy szoc.alapon fizessék a TB-d. A szociális és vagyoni helyzetet vizsgálják. Ha 23 év alatti vagy, akkor azoknak a jövedelmét és vagyonát is be kell vallani a kérelemben, akikkel ugyanazon az állandó lakcímen vagy bejelentve. (ezt az önkormányzatnál a központi nyilvántartásból sec perc alatt leellenőrzik)

Az, hogy az önkormányzaton belül hol intézik, változó (nállunk pl nincs az önk-ban családsegítő)

Ha időközben elhelyezkedsz, vagy a munkaügyi szervezésében tanfolyamon veszel részt, ahol átképzési támogatást kapsz, azt be kell jelentebed az önk-nál.

Ha a munk.ügy.regisztrációdat követő egy éven túl sem tudsz elhelyezkedni, akkor igényelhetsz RÁTot az önkormányzatnál.

2010. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!