Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Union etalon megtakarításos...

Union etalon megtakarításos életbiztosítása volt-e valakinek, és 10 év eltelte után mennyit kaptak vissza a befizetett összegből? Nekem 11 év után a 65%-át akarják csak kifizetni.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 00:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

ez nem akarat kérdése, hanem mi áll a papírokban költség szinten, volt-e benne kockázati elem például (felteszem volt, ez elég soknak tűnik)

Nekem és családtagoknak is van UL terméke, és bőven pluszban vannak pár év után is.

2022. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hány évre kötötted?

Van egy visszavásárlási táblázat a szerződésben, abból látszik, hogy az egyenleged mekkora %-ához férsz hozzá.


A másik, hogy ennyiből nem lehet megmondani, hogy a válaszott eszközalapok mennyi pénzt hoztak (vagy vittek).

2022. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A tartam alatt követted az alapok mozgását? Kértél változtatásokat? Vagy csak az elején ki lett jelölve egy alap és abba ment a befizetés végig? Mert az így bukta.
2022. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre kötöttem, azt mondták amikor megkötöttem, hogy 10 év múlva már 130-170 százalékos hozam érhető el vele. Negyedévente, félévente mentem be és néztük át mibe érdemes tenni és amit ajánlottak, hogy jó, abba raktuk bele mindig, elfogadtam a javaslatukat, mivel úgy gondoltam értenek hozzá.Most, amikor bementem, azt mondták hogy az alapkezelő kezeli a pénzem,örüljek, hogy nem egy millió forintot kapok csak vissza.Na mondjuk akkor kellett volna ráborítani az asztalt. Éveken keresztül egyeztettünk, mindig pozitívan jeleztek vissza az irodában, árfolyam monitor is volt beállítva rossz esetre. Most meg azt mondják hogy lehet hogy az volt a hibás? Közölték hogy a következő befizetésemnél nézzem meg hogy az az eszközalap amiben most van mikor esik nagyot, akkor fizessem be az összeget. Ja hogy most már nekem kell néznem az árfolyamokat? Tehát most én vagyok az alapkezelő? Eddig az irodában az ügynököm volt az? Most meg azt mondják hogy alapkezelő kezeli a pénzem? Döntsék már el hogy ki az alapkezelőm! Egy szó nem volt a szerződéskötéskor arról, hogy kaphatok 10 év után kevesebbet mint a betett pénzem, különben nem raktam volna be. Nincs olyan ember aki berakja ha ezt az elején közlik vele.Ha kockáztatni akarom a pénzem , megtettem volna, olyan dologba ami az én rizikóm. De bíztam bennük, hogy úgy kezelik a pénzem hogy abból 10 év múlva többet tudok kivenni.
2022. ápr. 7. 19:10
 5/26 anonim ***** válasza:

"Egy szó nem volt a szerződéskötéskor arról, hogy kaphatok 10 év után kevesebbet mint a betett pénzem, különben nem raktam volna be."


Három dolog van itt:

- nem tájékoztattak megfelelően

- nem értetted a szerződést, amit aláírtál

- hazudtak, hogy majd értelmesen kezelik a pénzed


Amit tehetsz az az, hogy tanulsz az esetből és a befektetésekbe/pénzügyekbe beletanulsz legalább minimális szinten.

Javaslom a kiszámoló akadémiát kezdésnek.


Ezek a Unit Linked termékek arra valók, hogy lehúzzák a hozzánemértő átlagembert a hozzánemértő tanácsadók, mert elég vastag a jutalékuk.

Aki érti ezeket a szerződéseket, az nem köt ilyet.

2022. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mind a három dologban igazad van, nyilvan átvertek,de mivel az ügynök a család barátja volt meg sem fordult a fejünkben hogy ez az lesz. " Aki érti ezeket a szerződéseket, az nem köt ilyet"

Na igen, ha benne lettem volna a tőzsdézésben , tájékozott lettem volna ilyesféle biztosítási ügyekben,nem mentem volna bele. Az egyik ismerősöm biztosítási ügynök s kikértem a véleményét,tudod mit mondott az esetemre: " Nem érdekünk mindenről tájékoztatni a szerződőt." Szégyen...

2022. ápr. 7. 23:59
 7/26 anonim ***** válasza:

Javaslom a prohardveres "Mibe tegyem a megtakarításaimat?" topikot, ha túl vagy a kiszámoló akadémián.

Nem te vagy az egyetlen, aki megszívta UL biztosítással.

És az a szomorú, hogy még mindig ez az egyik legnépszerűbb megtakarítási forma.

2022. ápr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi, hallgatom az előadásokat amiket javasoltál.

Még egy kérdésem lenne, decembertől minden hónapban csökken a visszavásárlási értéke a biztosításomnak,mivel kérdezem tőlük havonta. Most éppen a háborúra fogják hogy azért csökken. Mondtam a telefonba a hölgynek hogy háború most van a biztosításom meg 10 éve amikor háború a kanyarban sem volt. Persze hogy csendben volt.Azt mondták hogy ebben a helyzetben a legrosszabb kivenni a pénzem mert a "görbe alját veri minden" vagyis várjam meg a "fellendülést". Mit tanácsolsz? Vegyem ki azonnal hogy ne csökkenjen az összeg amit visszafizetnek vagy várjak? Te mit tennél a helyemben?

2022. ápr. 8. 00:54
 9/26 anonim ***** válasza:

Ez alapján 10 év után már 100%-ban hozzá kéne férned az egyenlegedhez:

[link]


A pontos szerződésedet kéne látni. Megmondhatnák a szerződéset melyik része tehi lehetővé, hogy piszkálják a visszavásárlási táblázatod.


"görbe alját veri minden"

A globális részvénypiac tekintetében ez nem igaz.

Azt meg nem tudom, hogy melyik eszközalapjaikban van pénzed.

Általában véve nem érdemes akkor kiszállni valamiből, amikor átmenetileg be van zuhanva.


Először tudjuk meg, hogy miben van perpill a pénzed és miért nem férsz hozzá az egyenleged 100%-ához.

2022. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Illetve mekkora összegről van szó?
2022. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!