Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem akar fizetni a biztosító,...

Nem akar fizetni a biztosító, mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
2021.04.22-én, este 10-kor történt egy balesetem, amiben egy közlekedési tábla megsérült, az autó totálkár, viszont érvényes biztosításunk az volt, így elmondták a közútkezelőnél, hogy a biztosító fedezni fogja a táblát. Ezután megtörtént a forgalomból kivonás, aminél jelen nem voltam, mert nem az enyém volt az autó (nagymamámé). Másfél évvel később jön a levél a Mabisztól, hogy ki kell fizetni a táblát, mert a baleset előtt meg lett szűntetve a biztosítás - de ez nem igaz, mivel érvényes volt egész évre. (Viszont a biztosító úgy döntött, miután az okmányirodában ideiglenes ki lett vonva a jármű a forgalomból, hogy a szerződést a baleset napjával szünetelteti, azaz 2021.04.22-től.) Szeretnénk erre megoldást találni, nem kis pénzről van szó. Mit tehetek ezügyben, hogy a papírozás miatt pont a baleset napján szünetel a szerződés??

2022. dec. 9. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Forgalomból kivont járműre nem él a biztosítás. Eleve nem is közlekedhettél volna vele.
2022. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem volt kivonva akkor, amikor történt az incidens és a biztosítás, illetve a műszaki is érvényes volt. Teljesen szabályosan közlekedtem vele. Papírjaink vannak róla, hogy 2021 év végéig be volt fizetve a biztosítás. A baleset után vonták ki a forgalomból, a biztosítást pedig a forgalomból kivonás után függesztették fel visszamenőlegesen. A felfüggesztés dátumát pedig a baleset napjára jegyezték be.
2022. dec. 9. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító attól a naptól szüneteltetheti a biztosítást, amikor kivonták a forgalomból az autót.

2021.04.22-én este volt a baleset.

Mikor történt meg a forgalomból kivonás?

Erről kell lennie papírotoknak.

Ha az év végéig ki volt fizetve a biztosítás, akkor a biztosítás nélküli napokra (amikor ki volt vonva a forgalomból az autó) vissza kell fizetnie a már befizetett biztosítási díjat nektek (vagy levonnia a következő időszaki biztosításból)

Ha nem tudsz megegyezni a biztosítóval, fordulj a MABISZhoz, ott tájékoztatnak a lehetőségeidről és az adott biztosító felügyeleti szerveiről (akiknél panaszt tehetsz)

2022. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2022. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy mikor lett kivonva a forgalomból. Arról kell lenni nálatok egy határozatnak.Azonilyen dátum szerepel? Az mindent eldönt.
2022. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megoldódott a helyzet. Amennyiben hasonló helyzetbe kerül valaki, szeretném megosztani a tapasztalataimat. A balesetkor a rendőrök elvették a forgalmi engedélyt és kivonatták az autót a forgalomból. Sikerült kideríteni a kormányablakban, hogy belügyminisztériumi adatbázis szerint volt érvényes biztosítás a járművön a baleset idején. Valahol, valamikor, valaki elgépelt egy dátumot valószínűleg a rendőrségnél, így a biztosító végül rossz dátumot kapott a kivonást illetően, így fogalmuk sem volt arról, hogy bármilyen baleset történt - ők csak annyit láttak, hogy a dátum alapján már nem volt biztosításunk, cserébe pedig nem voltak megértőek, nem igazán hitték el a történetet. A kormányablak után vezetett vissza a biztosítóba az út, ahol kértem, hogy vizsgálják újra az ügyet és kérjenek hivatalos adatokat a fizetés elutasítása helyett, mert a MABISZ nem türelmes. Ha perre kerülne az ügy, nem mi nyernénk, minden ott az adatbázisban, felesleges, ha ezt folytatják. Pár hétre rá jött a levél, hogy kifizették a MABISZ-nak az összeget, mert mégiscsak érvényes volt a biztosítás.
2023. febr. 18. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szuper!


És ilyenkor kellene kártérítést fizetnie a dátumot elgépelő akárkinek. Már ha lenne az országunkban ilyenre lehetőség. Egyből mindenki figyelmesebben végezné a munkáját.

2023. febr. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!