Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fel tudnak venni új munkahelyr...

Fel tudnak venni új munkahelyre úgy, hogy a nyugdíj folyosításos lekérdezésemben még az előző havi elszámolás nincs benne?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy addig nem tudnak felvenni új munkahelyre amíg nem nyújtom be hozzájuk a magyarország.hu-n lekérdezett nyugdíj folyosításos lekérdezést.


A szituáció az, hogy ott akarom hagyni a jelenlegi munkahelyem. Mivel próbaidőn vagyok ezért gyakorlatilag bármikor fel tudok mondani és másnap már kezdeni a következő helyen. De ugyebár a következő helyre csak úgy tudnak felvenni ha megvan a nyugdíj folyosításos lekérdezés.

Ha én ma lekérdeztem ezt a nyufi-t, akkor az azt jelenti, hogy mire kiállítják, a decemberi és (majd a) januári adat nem lesz benne. Így is fel tudnak venni az új helyre?


dec. 29. 08:58
 1/8 anonim válasza:
Nyugdíjas vagy?
dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem.
dec. 29. 09:27
 3/8 anonim válasza:

Akkor miről van szó egyálltalán?

Felmondasz, mégy az új helyre. Ott mondod, hogy a leszámolós papírokat még nem kaptad meg de pótlod. Előző helynek 5 munkanapja van kiküldenie számodra. Aztán ha megvan leadod az új helyen és ennyi.

dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez most mi ez...?
dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én se nagyon értem #4.

#3 vagyok.

dec. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Közalkalmazottaknál, köztisztviselőknél ezzel kérik igazolni a korábbi, beszámítható jogviszonyokat, ami szükséges a besoroláshoz.


Kérdező, a kilépővel igazolhatod a végét, elfogadjuk.

dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elnézést, hogy furcsán fogalmaztam meg a kérdést, csak én sem teljesen értem a rendszert és hogy mit-miért-hogyan kell. A 6-os viszont úgy tűnik így is megértette, tényleg közalkalmazotti viszonyról van szó.

dec. 29. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:

A "nyugdíjfolyósításos" lekérdezést még mindig nem értem.


Ha olyan jogviszonnyal is rendelkezel, amiről nincs igazolásod (munkakönyvben sem szerepel, MIL-lap sincs róla stb.), akkor a nyugdíjbiztosítási szervvel történő adategyeztetés által jó esetben igazolni tudják azt.

Ha ilyesmiről van szó, attól függetlenül elhelyezkedhetsz közalkalmazottként, utólag is benyújthatóak, akárcsak az utolsó munkahelyed által kiállított igazolások.

dec. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!