Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy hete kötöttem Metlife...

Egy hete kötöttem Metlife életbiztosítást és befektetést, mik a lehetőségeink ha fel szeretném mondani és megszüntetni a szerződést?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk első nekifutásra elolvasni* a szerződést, és megtudni abból a választ??


*az olvasás az írott szöveget alkotó jelek (betűk) ismeretén alapuló, az írott szöveg értelmezése révén történő információszerzést jelent.

ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én itt inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy járt-e valaki úgy hogy hamar rájött hogy talán hiba volt ezt a biztosítási formát választania illetve hogy mennyire nehéz belőle kilépni. Köszi a javaslatot egyébként nagyon hasznos volt...
ápr. 18. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lehet kiszállni belőle, ÉLETbiztosítás
ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30 napon belül elvileg indoklás nélkül felmondhatod ott is,az első befizetett díj tudomásom szerint 30 napon belül vissza is jár.
ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
sajnos hiába nyálazom a kb 100 oldalnyi szerződést meg feltételt, nem igazán kaptam konkrét választ belőle. külön van biztosítás és befektetés nálam...mind a kettőt felmondanám legszívesebben.
ápr. 18. 15:28
 6/7 anonim válasza:

30 nap van a felmondásra.


Miért akarod felmondani? Mire jöttél rá a szerződéskötés óta?

ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a céget nem ismerem, én találkoztam olyannal, ahol az első 10 évben nem lehet felmondani. A befizetéseket letilthatod és akkor a saját díjaikat az addigi befizetésekből vonják le, de legalább több pénzt befizetned nem kell.


Én arra jöttem rá a szerződéskötés után, hogy pont ugyanazt a befektetést akár ugyanabba a befektetési alapba befizetve is meg tudom magamnak csinálni és akkor a bank/biztosító nem fog mindenféle kezelési költségeket levonni a megtakarításomból.


A unit linked biztosításoknál kimondottan gyakori, hogy ha alaposan utána számolsz, hogy mennyire éri ez meg neked valójában, akkor rájössz, hogy nem éri meg. Csak általában az üzletkötés előtt vonzóbbnak tűnik annyival, hogy ne előre nézz utána, aztán meg már késő.


Ha a kötvényt nem kaptad meg az üzletkötéskor, akkor arra hivatkozva lehet bontani elvben. De pont ezért igyekeznek is a cégek nem hagyni semmilyen támadási felületet, hogy meggondold magad.


A szerződés alapos átolvasása mindenképp ajánlott és esetleg kérdezz rá az ügyfélszolgálatukon, hogyan tudod felbontani, de valószínűleg nem fogják hagyni. Mindenképp rögzített hívású telefonbeszélgetésben, vagy írásban kérj választ, mert élőben bármit mondhatnak, az utána nem lesz bizonyítható, így akár kamuzhatnak is bármit, vagy csak véletlenül is adhatnak téves információt. Ha nyoma van, akkor nagyon figyelni fognak, hogy biztosan ne legyen téves az infó, amit válaszolnak.

ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!