Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gazdasági totálkáros az...

Gazdasági totálkáros az autóm, de túl keveset fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt megvásárolt autómba a munkahelyem előtti parkolóban beleszállt és szabálytalanul közlekedő, száguldozó sofőr. Az autóm totálkárosra törte! Tudni kell, hogy ez egy kimondottan jó állapotú, teljesen rozsdamentes, megkímélt, bőr kárpitos autó volt, kevés kilóméterrel. Számomra minden téren az álomautó, amire oly sokáig gyűjtögettem. Olyan 1,5 millió Forint értékű a mai autó árak alapján (bár még ennyiből se kapnék hasonló állapotút, hozzátenném). A biztosítónak ugye 30 napja volt intézni az ügyet, türelmesen vártam. A 30 nap letelte előtt pár nappal telefonos érdeklődésemre közölték, hogy nyugodjak meg, az összeget aznap délután elutalják, ha adok egy számlaszámot. De itt konkrétan semmit nem tudtam, az összegről se volt fogalmam se, semmilyen tájékoztatást nem kaptam a biztosítótól korábban. Megjött aznap az utalás, 760.000 Ft! Oké, másnap telefon, mi ez, hogy jött ez ki, miért ennyi?! Várjak, majd küldenek róla papírt is. Megjön a papír, 950.000 Ft a balesetkori érték, 190.000 Ft a roncsérték, de ők ezt nem tudták értékesíteni ennyiért, csináljak vele amit akarok. Na most, véleményekre és tanácsra lenne szükségem, mennyire korrekt ez a hozzáállás a biztosító részéről. Egyáltalán nem érzem magam kártalanítva, csak maximum átverve! Ebből az összegből se megcsináltatni nem tudom, másikat pedig nyilván nem tudok venni, ha egyszer plusz ugyanennyit kellene hozzátennem.
máj. 7. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha most huszonheten leírjuk, hogy "ejjnye ejjyne, de csúnya ez a biztosító", akkor tudsz majd másik autót venni?
máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális eljárásmód. Sajnos ez egy ilyen ország.
máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Isten hozott Magyarországon.
máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Pereld be a biztositot ha ugy erzed hogy alulbecsultek az autod erteket.
máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Allianz? Az ugymenet az, hogy kered a bekeltetest, ami szinten az allianz, ha nem akkor mnb vagy per. Fizetni fog ak csak nagyo sokara. Soha a rohadt eletbe ne koss biztositast az allianznal.
máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már elfogadtad az egyezséget?

Mert akkor ennyi volt, enélkül viszont nem hiszem, hogy utaltak volna.

Egyébként érvekkel és adatokkal alátámasztva lehet (és általában kell is) vitatni a kárértéket, elsőre mindig valami pofátlanul kis összeget mondanak.

máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem Allianz. Hát épp ez az, hogy nem is volt mit elfogadni! Egyszercsak utaltak egy összeget, információk nélkül. Szerintem ez eleve nem is így kellett volna hogy működjön. Èn telefonálgattam azért, hogy valami papir legyen a kezemben, egyáltalán mit utaltak és miért. Utalás után derült

csak ki az is, hogy az autó totálkárra lett véve és mennyire becsülték fel. Kihagytak az egészből, információkat nem kaptam, egyszercsak utaltak, és lezártnak tekintik. Itt tartunk most.

máj. 8. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!