Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magánnyugdíjpénztár vagy...

Magánnyugdíjpénztár vagy állami? 13 év folyamatos befizetéssel,16 év folyamatos munkaviszonnyal, közalkalmazotti állással, otp magánnyugdíjpénztári tagsággal ki mit tenne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Kimennék külföldre dolgozni.
2010. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom megtenni .... :-((, ha tudnám, már lassan ott tartok, hogy megtenném, eddig soha nem akartam elhagyni az országot ... de ilyen körülmények között ... ? na mindegy, azért remélem, ír vki vmi meggyőzőt a kérdésemre:-)...
2010. dec. 23. 14:36
 3/16 anonim ***** válasza:
Már elég szép összeg lehet ott... A kérdés mindenesetre az: a kormányzatban bízol jobban, vagy az értékpapír-piacban... Mi a véleményed a demográfiai helyzetről? Öngondoskodás, vagy tartsanak majd el a gyerekeid?
2010. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is az elején beléptem, mindig is (jóval) az átlag felett kerestem, 19 év munkaviszonnyal (pont nem húsz...).

Én maradok a magánban. Megnéztem az egyenlegemet, a hozamomat, nem adom oda nekik! Jó helyen van ott, ahol van, és mindenkit megnyugtathatok, igen jó a hozam összege (mai napon a befizetett tőke összeg 29%-a a hozam, és igaz, ez nem az infláció feletti reálhozam, de azért nem rossz).

És tényleg az én nevemen van, míg az államiban az egyéni számla majd csak nyilvántartásra szolgál, a jövőben nem az alapján fognak nekem osztani.

Ezenkívül van önkéntesem, kötök életbiztosítást és takarékoskodni fogok öreg napjaimra.

Ennyi. Nem hiszek abban, hogy mások fogják megfinanszírozni az én idős napjaimat, kormányok jönnek és mennek.

2010. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Harmoka ***** válasza:
2013-tól az államiból a netto fizetésed 30-40 %-át kapnád, ha nem változik, amig Te nyugdíjas leszel. De mire Te nyugdíjas leszel az államinak annyi... Viszont a magánból talán még marad valami. (Ha OV nem viszi azt is)
2010. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy 36 éves vagyok, közalkalmazotti bérrel, nem pedagógus, de főiskolai bérem van, tehát nem minimálbér, de nem is több- jelenleg- bruttó 150 ezernél. Van egy 2 éves gyermekem, nem tudom, ilyen körülmények között vállalunk-e még egyet, de szerintem felelőtlenség abban bízni, hogy majd Ő el fog bennünket tartani .... semmi önkéntes plusszom nincs, életbiztosításom se, tehát tényleg csak az, amit eddig a 16 év munkaviszonyomból levontak ..... úgy érzem kicsit kétségbeejtő a helyzet, ezért vagy elég tanácstalan ...
2010. dec. 25. 13:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!Én is jól kerestem és 12 éve vagyok mnyp tag.Most kb 1,5 millio ami van a MNYP-ban.30 éves vagyok egy kisbabával.Nekem is sok fejtörést okoz,hogy mit tegyek.Egyenlőre megvárom,hogy közzétegyenek egy kalkulátort amivel ki tudom számolni,hogy kb mennyi lesz majdan az állami nyugdíjam ha azt választanám.

Ugyanakkor emlékszem mikor be kellett lépnem a MNYP-ba akkor azzal magyarázták,hogy kiszámolták,hogy mire mi nyugdíjasok leszünk nem lesz pénze az államnak ,hogy kifizesse nekünk a nyugdíjunkat.Ezért kellett ez az öngondoskodás.Most ha elveszik ezeket a pénzeket töllük és abból kifizetik az államadóságot meg még kitudja mire költik akkor ugyan úgy amikor én nyugdíjba megyek nem fognak tudni nekem nyugdíjat folyósítani.Hiába jön most ki akármennyi a kalkulátorral ha nem lesz miből fizetniük.Én inkább maradok tag és ha nyugdíjas leszek kiveszem az addig összegyűlt pénzemet és befektetem valamibe.Ha más nem akkor veszek egy kisebb lakást belőle és kiadom albérletbe.Majd abból meg lesz a havi jövedelmem,de én nem bizom ebben az államban.

2010. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
no igen, de ha bank (magánnyugdíjpénztár) hamarabb becsődöl, mint az állambácsi, akkor mi van? akkor is oda az EGÉSZ addig befizetett pénzem ..... és hát talán nagyobb esély van arra, hogy egy pénzzel fogl. intézmény hamarabb adja be a kulcsot, mint az állam, nem? vagy rosszul kalkulálok??? .... agyam nincs hozzá ....
2010. dec. 31. 16:04
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem az állam becsődöléséről van szó, hanem arról, hogy a befolyó pénz (amit fel tud majd osztani) olyan kevés lesz, hogy neked (és mindenki másnak) csak irreálisan alacsony nyugdíj jut majd. De jut, ezt garantálják, törvény lesz rá. Hát köszi. És mégegyszer: nem arról van szó, hogy az állam nem akar majd sok nyugdíjat fizetni, vagy hogy becsődöl. Arról van szó, hogy nem lesz miből kifizetni a normális értékű nyugdíjakat. Kész. A jószándék meglesz, a pénz nem. A magánnyugdíjak pedig garanciaalapot hoztak létre arra az esetre, ha az egyik becsődölne. De erre én nem nagy esélyt látok.
2010. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menj át államiba, nem lesz bajod belőle, jan. 31. én automatikusan átkerülsz. Amikor két éve az OTP nyugdíjpénztár 40%os veszteséget termelt a kutya sem ment neki! Én pl. pénzügyesként ezt javaslom neked.
2011. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!