Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Amennyiben a Biztosító mondja...

Blondness kérdése:

Amennyiben a Biztosító mondja fel a szerződést! Mi történik a befizetett összeggel?

Figyelt kérdés

A kórházi napi térítésre 10% pótlékot,illetve, életbiztosítási kiegészítőt 4,7%

kér a " biztosító" amit Én nem vagyok hajlandó megfizetni..


2011. márc. 28. 21:20
1 2
 1/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én még nem is találkoztam ilyennel, hogy pótlékot kér egy biztosító, hol,s mit sikerült kötni? Ez véletlen nem infláció követés akar lenni?
2011. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A szokásos inflációt követő emelés megtörtén, egy hónapja..

A mostani emelés az plusz!!!

2011. márc. 28. 22:27
 3/11 anonim ***** válasza:
A befizetett összeged a biztosítónál marad. Nagyon ügyesen ki vannak találva a biztosítási szerződések (persze nem a te javadra)
2011. márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De szerintem ez egyszerűen nem lehet. +emelést nem kérhet év közben egy biztosító, hacsaknem fizetett előtte neked valamiért.
2011. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondd fel és köss máshol!
2011. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha megtakarítással kombinált akkor nem biztos megéri,ha ilyen akkor díjmentesítést kell kérni,illetve ahogy az ember idősebb lesz egyre drágább a biztosítás, meg kell nézni egyáltalán meg lehet-e kötni nagyjából azonos árakon.
2011. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Segíts még. Egyáltalán milyen biztosításról beszélünk? Ez egy kockázati életbiztosítás egészségbiztosítás kiegészítővel, vagy egy megtakarítással kombinált változat? Volt valami kárbejelentésed ami alapján az egészségi állapotod változott? És valami indoklás a papíron amit kaptál?

Ha szorosan venném a jelenlegi kérdésed akkor a válasz (ami nem biztos, hogy helyes a körülmények hiányossága miatt): A biztosító jogosult a díjon változtatni indokolt esetben. A szerződés szerint jár vissza vagy nem jár vissza díj.

Sajna egyenlőre többet nem segíthetek. :(

2011. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Remélem nem kövez meg érte a kérdés gazdája, de mindannyian akik olvassák ezeket az oldalakat és érdeklődőek illetve tapasztalat gyűjtésért vagy a tapasztalat hiányának pótlása végett kíváncsiskodnak, fontos lehet tudni mik lehetségesek. Amit megtudtam, nem nyilvános, viszont úgy gondolom amit leírok nem sérti meg a kérdezőt. Szóval volt kárbejelentés és a biztosító vizsgálódott. Szerintem úgy találta, hogy a megkötéskor nem volt minden szempontból tájékoztatva, és mivel most a tudomására jutott, ezért most pótlékolja a biztosítást. Az egészségi és életbiztosítási kockázatok tekintetében a kötéstől számított 5 évig meg is teheti! Szóval még ha nem is szándékos, az egészségi nyilatkozat korrekt kellene legyen a leadáskor, vagy 5 évig csendben kell lenni. Többet én sem tudtam meg, de úgy gondolom ez mindenkinek hasznos infó, legyen ő tanácsadó vagy ügyfél..
2011. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez így van én is ezt írtam az elején, ha kifizetés történt, vagy valami eltitkolás akkor jogszerű.
2011. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Bár az igazi kérdésemre nem kaptam választ!!!

" hogy mi történik a befizetett összeggel"?

2011. ápr. 10. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!