Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha regisztráltatom magam a...

Ha regisztráltatom magam a munkaügyi központban álláskeresőnek, ők fizetik utánam a TB-t?

Figyelt kérdés
Most végzek az iskolával, és semmi munka lehetőség...
2011. máj. 19. 14:57
 1/8 anonim válasza:
Én is ilyen cipőben járok, mint te. Én már regiztem munkaügyibe, és nem kapok semmit, csak egy papírt adtak mellyel az önkormányzatnál ikérheted hogy fizessék neked 1 évig. Nekem sikerült, 1 évig az önkormányzat fizeti.
2011. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugy van, hogy nekem kell fizetni a tb-t hiába vagyok bejelentkezve a munkaügyibe.
2011. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 helyen is voltam már regisztrálva, egyik (pesti) önkormányzat nem fizette, a vidéki igen.
2011. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell fizetni senkinek, hanem ingyen iogénybeveheted
2011. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központ csak annak rendezi a TBjét, akinek pénzbeli ellátást (álláskeresési járadékot/segélyt, keresetpótló juttatást) ad.

Ha csak regisztrált álláskereső vagy, magadnak kell gondoskodnod a TBd-ről.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorult vagy, kérésedre az önkormányzat rendezi (a jövedelem és vagyoni határ a szociális törvényben megtalálható, valamint az is, hogy ki számít családtagnak az elbíráláskor)

Ha nem vagy rá jogosult, akkor magad után kell fizetned (jelenleg havi 5100 forintot) Be kell jelentkezned az APEHhoz (most már NAV) eü.hozzájárulás fizetésre.

Ha most végzel az iskolával, akkor a diákigazolványra való jogosultságod végéig jogosult vagy az eü. ellátásokra (van TBd), plusz még 45 napig passzív jogon jogosult vagy. (azaz okt.31 + 45 nap; december 16-tól kell rendezned a TBd)

Mindezt megtalálod itt: [link]

2011. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Remélem az utolsónak lesz igaza, mert november 20-ra vagyok kiírva.
2011. máj. 19. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne.

Az egyik lányom 2 éve végzett, a másik most fog, utána jártunk a TBs ügynek.

A GyESes időszak alatt jogosult vagy az eü. ellátásra, így be sem kell jelentkezned járulék fizetésre.

Sok boldogságot a babához!

2011. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Senkinek nem kell TB-t fizetnie aki munkanélküli, még ha nem kap segélyt sem. Visz az önkormányzathoz a munkaügyi központtól egy papírt hogy nem dolgozik és autómatikusan jogosűlt lesz ellátásra !
2011. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!