Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Találtam egy fundamenta...

Találtam egy fundamenta lakáskassza, lakás-előtakarékossági szerződést. Én vagyok a kedvezményezett, de mi ez?

Figyelt kérdés

Nem tudtam róla, hogy anyu csinált ilyet, a szobámban bukkantam rá, de azt se tudom mi ez? 2005-ben kötötték a szerződést amúgy.

Ez azt jelenti, hogy majd fogok kapni x összeget? Légyszi segítsetek, anyu nem lesz mostanában itthon, és tök kiváncsi lettem


2011. nov. 12. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ha lejár a teljes futamidő, felhasználhatod majd a befizetett összeget, amire rájön 1% betéti kamat, és 30% állami támogatás, de addig amíg nem telik le, addig ő kezelheti csak.
2011. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ááháá, értem, de csak lakásra használhatom fel, igaz?
2011. nov. 12. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, lakásvásárlásra, vagy meglévő ház/lakás felújításra is lehet.
2011. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha futamidő után veszi fel, akkor bármire használhatja a kérdező a pénzt. Ha kölcsönnel kombináltan, akkor csak lakáscélra.
2011. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. nov. 13. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha futamidő után veszi fel, akkor bármire használhatja a kérdező a pénzt. Ha kölcsönnel kombináltan, akkor csak lakáscélra."

EZ BIZONY NEM TELJESEN IGAZ!

A 2009 június hó előtti szerződések esetében, és a hosszú (8 éves) szerződések esetében igaz az a kitétel, hogy amennyiben nem vesz fel kölcsönt, akkor "bármire" használhatja. DE CSAK HA NEM VESZ FEL KÖLCSÖNT!

Rövid futamidejű számlák esetében csak és kizárólag lakáscélú felhasználás lehetséges, akár kapcsolódik hosszá hitel, akár nem.

2011. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jövőre felvehető.
2012. márc. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!