Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek megéri életbiztosí...

Kapo1588 kérdése:

Szerintetek megéri életbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Régebben szerettem volna egyet kötni de annyi rosszatt hallottam mostanság róla hogy már nem vagyok biztos benne. Van aki jól jött ki belőle? Unit link megtakarításról lenne szó.

2012. ápr. 14. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz.

Ha következetesen képes vagy időről időre (havonta, félévente stb) megtakarítanod a pénzed, és ezt hozamosabb ideig is hajlandó vagy megtenni, akkor banki befektetési alapokat.


Ha életbiztosításra van szükséged, köss kockázati életbiztosítást.


Ha pedig magadtól nem vagy képes rendszeresen félrerakni (csak amikor jön a sárga csekk) ugyanakkor némi életbiztosítás sem ártana, akkor erre jó megoldás a unit-linked biztosítás.

Ha emelett döntesz, tanulmányozd a mabisz honlapján megtalálható TKM táblázatot.

2012. ápr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem azzal van a baj hogy havonta nem bírok megtakarítani. hanem hogy a unit linkről csak rosszat hallok az ismerősöktől hogy még a befizetett összeget se kapták vissza a megtakarítás végén:S
2012. ápr. 15. 07:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg, ha van mellette más megtakarításod is, tehát nincs nagy szükséged a pénzre. Ugyanis valóban csökkenhet annyira a megtakarítás értéke, hogy nem éri el a befektetett pénz összegét sem. De aztán meg növekedhet is. Az a lényeg, hogy tudni kell, mikor veszed ki a pénzt.

Aki akkor vette ki, amikor épp csökkent az összeg, az butaságot csinált. Gondolom, 2007-2008 körül volt, a válság után. Ha várt volna még, akkor jó haszonnal vehette volna ki a pénzt.

Csak ugye itt jön képbe, hogy ha valami miatt azonnal kell az embernek, akkor azonnal kiveszi, és így bukhat rajta. Ezért érdemes második megtakarításnak tartani - így ha hirtelen kell a pénz, az elsőből veszed ki, ezt meg csak akkor, ha jó hozamot csinált neked.

2012. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
van mellette fundamentám. Csak számolgatom hogy ha összeadom a tkm költséget, az alapkezelő költséget, az adminisztratív terheket, plusz az inflációt akkor egy izmos 10 % fölött kéne hozzon minden évben hogy pozitívba legyek..:S
2012. ápr. 15. 13:08
 5/18 anonim ***** válasza:
A TKM-et ne add össze semmivel. Ez a teljes költség mutató, épp ezért adott időszakra már benne van minden költség!
2012. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
abban nincs benne az az alapkezelő ktg-je pl. És az inflációval is számolok pluszba ha nem gond.. vagy netán az is benne van?:)
2012. ápr. 15. 21:16
 7/18 anonim ***** válasza:
Az infláció jogos, de tudtommal minden költség benne van. Különben nem is lenne sok értelme!
2012. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hello


én is így tartanám jogosnak de olvastam már cikkeket hogy hogy trükköznek a tkm-el hogy ne kerüljön bele minden költség.

itt egy érdekes cikk pl.

[link]

2012. ápr. 16. 08:43
 9/18 anonim ***** válasza:
Ismerek olyanokat, akik mindent tudnak a Unit link-ről, épp ezért mást választottak, most sok pénzt keresnek :)
2012. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A válasz szerintem hogy megéri!


De nem arról szólnak ezek hogy megsokszorozd a pénzed,persze hogy vannak költségei, minek nincsen?

a bankban sem érsz el hosszútávon 4-5 % nagyobb hozamot és annak is kemény költségei vannak!

Ami ezeknek az előnye hogy pluszban van egy életbiztosítási védelem, amit a bank nem nyújt, de persze ez sem ingyen van!

Egyfajta kényszer amit félretesszel jobb mint ha a párnád alatt nyűjtenéd, még mindig jobban jársz mintha elfolyik minden hónapban valamire.


Az Aegon Librát tudnám ajánlani, ha fiatal vagy és egészséges ebben nem kell semmit számolni fix tervezhető lejárat és nagyon magas életbiztosítás védelmet nyújt!!

2012. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!