Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudom rendezni a...

Hogyan tudom rendezni a Társadalom Biztosításomat?

Figyelt kérdés
2 éve nincs bejelentett munkahelyem és a TB-et nem fizettem. Ezalatt az idő alatt nem is voltam orvosnál, de most nagyon el kellene mennem egy vizsgálatra. Aziránt érdeklődnék, hogyan tudnám úgy rendezni, hogy visszamenőleg ne keljen kifizetnem? Van-e erre esetleg megoldás? Vagy valamilyen kiskapu?
2012. ápr. 15. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

a navnál lehet elintézni (apeh) ők foglalkoznak a társadalom biztosítással

csekken tudod fizetni 6390Ft havonta, amúgy meg szerintem lehet, ha munkanélküli vagy (regisztrált)

2012. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És tudod is, hogy "piros" vagy a rendszerben? Lehet, h nem dob ki. Rokonomra ráverték visszamenőleg, sőt, már a házára is rárakták (más bírságokkal együtt). Szociális alapon fizeti helyett az önkormányzat, ha nincs munkád, vagyonod.
2012. ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az már baj. Ettől függetlenül elmehetsz az orvoshoz, ahhoz nem kérnek ilyet, csak a TAJ-kártyát. Köteles ellátni még akkor is, ha nincs rendezve az egészségügyi ellátásra való jogogsultságod. Nem fogják megfizettetni Veled a kezelés költségeit, viszont az orvos figyelmeztet arra, hogy intézd el ezt a dolgot, Ő ugyanis látja a számítógépes rendszerben ezt.

Viszont az adóhivatal akár 2 évre visszamenőleg is követelheti rajtad az elmaradt egészségügyi szolgáltatási járulékot kamatostul, mindenestől. Az mindegy, hogy nem is jártál ezalatt orvosnál. Nem mentesít alóla.

Ha nincs semmilyen jövedelmed, akkor az Önkormányzatnál kérvényezd, hogy vállalják át Tőled ezt a járulékfizetést. Szociális alapon van rá lehetőség. Nézz utána!

2012. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen hallottam róla, hogy az önkormányzat átvállalja, de akkor is ha nem voltam beregisztrálva munkanélkülire?? mert munkám volt csak nem bejelentett. Így nem mentem el a munkaügyre. Nézegettem, hogy szociális alapon talán még jogosult lennék rá, de akkor is ha nem voltam regisztrálva?
2012. ápr. 16. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A részleteket nem ismerem, kérdezz rá, majd ott megmondják a feltételeket.
2012. ápr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!