Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Be lehet külön biztosítani...

Be lehet külön biztosítani egy szobát például? Külön néven más biztinél egy olyan házban ahol van biztosítás xy rokonom nevén?

Figyelt kérdés

Igazából egy különbejáratú lakásrészről van szó,ahová most készülünk beköltözni,de ez a rész azt hiszem nincs bejelentve hivatalosan.:S

Mit lehet tenni?Mert a Mamám biztosítójával sajna nem vagyok megelégedve...De azt tudom,hogy Ő is kötött új szerződést,amibe belevette a külön részt annó.

Köszönöm!



2012. máj. 17. 16:00
 1/4 Pataki Éva ***** válasza:
Szia! Köthetsz rá biztosítást, főleg ha külön lakrész. Az albérleteknél például az épületet a főbérlő biztosítja, az ingóságot a bérlő, hiszen az ő ingóságai vannak benne.Az épületre abban az esetben érdemes, ha csőtörés, és egyebekre is szeretnél. Egy a lényeg hogy mindketten nem nyújthattok be a kárról számlát. (Csőtörésnél pl)
2012. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De akkor bérlőként nem jó ha kötöm? Mert oda nem leszünk bejelentve...Már csináltam kalkulációt is így, egy oldalon, ahol 10 biztosítót hasonlít Nekem össze a végén.

Érdemes ez alapján a legjobb árút kiválasztani?Azt hiszem Nekem az MKB-t meg a Genertel-t hozta ki. Vagy tudtok esetleg ajánlani Nekem jót?

Köszi!

2012. máj. 18. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleg sok ember biztosit tobbszorosen egy ingatlant, aminek persze tul sok ertelme nincsen, hacsak nem az hogy kar eseten mindenki onallo es nem kell a masikra varni, mert elvileg duplan nem lehetne biztositani vagyontargyakat.


Ha van berleti szerzodesed akkor szerintem nyugodtan biztosithatod, de figyelj oda hogy bizonyos biztositoknal a berlo potdijjat kap! (mert magasabb a biztosito szerint a kockazat)

Illetve az is kicsit hulyen mutathat, ha az a lakresz nem rendelkezik teljes infrastrukturaval(konyha wc stb.) hanem csk egy szoba mert az ajanlaton egeszen pontosan meg kell jelolni, ha hazszam nem kuloniti el a lakreszt, hogy hol is van. Es meg csomo buktato lehet. de most nem todom reszleteni. Szerintem beszelgess egy hozzaerto egyennel. A tanacs ingyenes, a biztositast kell csak fizetni a karbol adodo vitak es problemak meg a legrosszabbak...

2012. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na az van,hogy újra megnéztem azt a biztosítás összehasonlítót. S rájöttem,hogy bérlőként,csak ingóságra engedi.Most kiszámoltam úgy,hogy a Mamám nevére,hogy bérbe adta.Úgy is ugyan az jött ki MKB-re.

De akkor kérdésem,hogy 1 néven 2 biztosítás 1 házon belül lehet?:S

Köszi!

2012. máj. 18. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!