Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy vesztem a legkevesebbet?

Hogy vesztem a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

16 hónapja kötöttem egy signal gyémánt folyamatos díjas szerződést (A0101) 6000 Ft-os havidíjjal elvileg határozatlan időre, de gyakorlatban a szerződésemben 10 év szerepel... azt mondta a közvetítőm, hogy ez a 10 év csak technikai dolog és egyébként ezt lehet módosítani pl. 5 évre. ez igaz?

az a helyzet, hogy már látom, hogy ebből örülhetek ha 10 év alatt nem leszek veszteséges, de ezért meg szerintem nincs értelme 10 évig fizetni...

jelenleg ~38000 Ft-ért tudnám visszavásárolni ami így akkor ~58000 Ft bukó. szóval ha nem lehet módosítani a 10 évet akkor jobban járok ha minél előbb megszüntetem? vagy hogy lehet ebből kijönni legalább veszteség nélkül?



#gyémánt #unit linked #no signal #folyamatos díjas #a0101
2012. okt. 28. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem ismerem, de elvileg akkor jársza legjobban, ha hagyod végig futni. Elég erősen korlátozzák a visszavásárlást, 5 év alatt sehogy sem jó, utána is vszteségel szállsz ki ezekből.

De nézd a jó oldalát, ezt a pénzt tutira félreteszed... jól fog jönni.

2012. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az életbiztosítások nem megtakarítások, sajnos a biztosítási üzletkötők ezzel nagyon félrevezetik az embereket. Az életbiztosítások esetén azt a szolgáltatást vásárolja meg az ügyfél, hogy a tartam alatt bekövetkezett halála esetén a biztosító szolgáltasson. Tehát a Te esetedben is a szerződéses összeged amit (amire) ezt a biztosítást kötötted. Az életbiztosítások az első 1-2 van amelyik 3 évben mindenképpen veszteséges. Semmi képen se szüntesd meg, (kivéve, ha anyagilag nem tudod fizetni), ha viszont a biztonság a lényeg, akkor, ha lehet emeltetni kell a futamidőt. 10 évre butaság életbiztosítást kötni, kivéve , ha ennyi lehet a maximum.
2012. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
minimális 200 000 Ft ebből az életbiztosítás, ami még egy normális temetésre sem elég... de én ezt megtakarítási célból kötöttem. már bánom, hogy hallgattam a "tanácsadóra", ezek az UL termékek iszonyat drágák és bárhol máshol sokkal jobb helyen lenne a pénzem... :S
2012. okt. 28. 15:07
 4/11 A kérdező kommentje:
és nem járok úgy jobban, ha bevállalom a bukót és máshova fektetem be a megtakarításaimat? így a következő 8-9 év költségeit már nem kell megfizetni? mert ha szerencsém van és az alap termel kb 3-4-5%-al többet mint egy bankbetét akkor se lesz több pénzem mert elmegy a költségekre, de ha nem lesz jó hozama akkor meg még rosszabb lesz mintha bankbetétbe tartanám...
2012. okt. 28. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem fogsz jól járni, általában különböző alapokba fektetik, nyereséget is kivehetsz.

10 év alatt jócskán javul itthon a gazdaság.

Nézd meg ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__biztositas..

2012. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Unit linkekkel az a baj, hogy folyamatosan karban kell tartani, vagyis figyelned kell az alapok árfolyamait, ha ezt nem teszed, akkor nagyon sokat bukhatsz. Ezeknek a biztosításoknak nagy a költség vonzatuk, arról nem is beszélve, hogy ezt nevezem "küszöbnek", se nem életbiztosítás, se nem megtakarítás vagyis igazából semmire nem jó, kivéve ha értesz a tőzsdéhez, de aki ért hozzá az meg nem ilyenbe rakja a pénzét.
2012. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de most akkor mit csináljak? fizessem végig aztán reménykedjek, hogy nem lesz mínusz? vagy szüntessem meg és tegyem másba? igazából a veszteség már megtörtént. nem lehet vele mit csinálni. az a kérdés, hogy a továbbiakban érdemes-e ide fizetni a pénzt vagy inkább másba tegyem? vagy nem jól látom?
2012. okt. 29. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, hogy ha valaki nem néz utána, mit csinál, az utána már mit vár? Miért nem a megkötés előtt akartál okos lenni? :-)


Nézd, ezek a hosszútávú befektetések az első 5-6 évben csak veszeteséget mutatnak. A megtérülés, és a hozam utána jelentkezik.

Jó esetben úgy forgathatod a pénzedet (hiszen különböző alapokban van, te döntesz, mikor mekkora hányadát kockáztatod), hogy nagyobb eredményt tud produkálni.

Ez az ország nem marad mindig a sz.rban. Lesz itt fejlődés.

A legrosszabb esetben is közel annyit kapsz vissza, amennyit betettél.

PLUSZ életbiztosítással rendelkezel! Ami feltétlen fontos, és ha megtakatítás nélkülit választasz, havi 3-4 ezret "dobsz ki" az ablakon, hiszen azt nem kapod vissza.

PLUSZ kamatadó mentes, amit, ha bankban helyezed el, megfizetsz.


És ne felejtsd el, hogy ahogy erősödik egy ország gazdasága, úgy csökkennek a banki kamatok. Tehát ma kecsegtethetnek a bankocskák 7-8% os kamattal, (mínusz a költségek...) ami 10 év múlva max 2-3% lesz.


És nem mellesleg erre kötelezettséget vállaltál, kvázi mindenképpen be kell tenned a biztosításba, ott lesz.

A bankba meg akkor vinnél, ha éppen nem kellene másra (és mikor nem kell?), tehát nem valószínű, hogy 10 év alatt ugyanakkora megtakarítást érnél el.


Dönts magad.

2012. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a szerződéseddel.

Annyi az egész, hogy az elején kérik el a 10 évre való költséget, azért ijedsz meg tőle most.

Nagy húzások lesznek itt pár éven belül a piacokon felfelé.

2012. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amikor köttettem nem arról volt szó, hogy 10 év... Azt mondta a "tanácsadó", hogy min. 2év de utána bármikor kivehetem a pénzt kamatokkal együtt ami várhatóan kb évi 8-10%. Akkor még nem láttam át ezeket a unit-linked szerződéseket és elhittem neki amit mondott. Hiba volt, de megtanultam a leckét. Nem hosszútávú megtakarítás volt vele a célom, de már így alakult, és végül is az is kell.

Nem mondom fel, de akkor a portfóliómra jobban fogok figyelni. Köszi a kommenteket! :)

2012. nov. 2. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!