Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Törlesztési biztosítással...

Törlesztési biztosítással kapcsolatban mit tegyek?

Figyelt kérdés

OTP-s jelzáloghitel mellé törlesztési biztosításunk van halál, munkanélküliség és rokkantság esetére. Most bekövetkezett a munkanélküliség, el is küldtük a bejelentő lapot a Groupama-Garancia Biztosítónak, erre visszaküldte, hogy nem káresemény, mert:

közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszony, ezért az kizáró ok. de ha nem közös megegyezéssel jövök el, akkor meg nem kapok munkanélkülit:(

ja az a kifogás, hogy a felmondólevélben nem áll benne szó szerint, hogy a átszervezés, létszámcsökkentés miatt jöttem el közös megegyezéssel.

arra gondoltam fellebbezni kellene nem?

mert akkor nem is fogom tovább fizetni a törlesztési biztosítást, hisz úgyse fizet, ha baj van, mint minden más esetben a biztosító ugyebár.

mit tegyek?


2009. aug. 11. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
a biztosító akkor szolgáltat, ha neked mondanak fel és nem akkor ha te mondasz fel vagy közös megegyezés. ha neked mondanak fel, akkor is kapsz természetesen munkanélküli segélyt, amennyiben a többi feltételnek megfelelsz. ez a biztosító szempontjából abszolút korrekt, mivel a biztosítás egy "fogadás" olyan eseményre, amit egyik fél sem tud előre. ha te mondasz fel vagy közös megállapodás, akkor nyilván te befolyásolod a dolgot a biztosító és a biztosítói közösség hátrányára.
2009. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Az előttem szóló megadta a pontos választ.

Sokan belemennek a közös megegyezésbe, de ez butaság, csak a munkáltatót védi. Ilyenkor a munkanélküliség biztosítás természetesen nem fizet.

A biztosítást nem szabad felmondani, mert a tartozás még fennáll, tehát ha veled valami történik a hitelintézet azonnal felmondhatja a hitelszerződést, és attól tartok hogy ez az esetetekben a ház/lakás eladását azonnal magával hozza.

Inkább keress egy olcsóbb hitelfedezeti biztosítást!

2009. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
engem ugyanígy megszívatott a biztosító, NEM a közös megegyezés a gondjuk, hanem az hogy nincs kiemelve, belefoglalva a felmondásba hogy miért lettél elküldve. DE-szerintem- ha elküldik az embert nem azzal van elfoglalva hogy biztosító minden apró szót a helyén találjon....szerintem egyszerűen így a legkönnyebb kibújni a fizetés alól
2013. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!