Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Uniqa Flex Invest Premium...

Uniqa Flex Invest Premium megtakaritasrol velemenyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg fiatal vagyok, viszonylag jo allasom van, szeretnem valahova betenni a havi keresetem egynegyedet, ahol minel magasabb hozamot lehet elerni. Kerdezgettem emberkeket a környezetemben,eddig a fent emlitett megtakaritas tünik az en szememben a legmegfelelöbbnek, de szüksegem lenne meg több velemenyre, addig nem merek lepni. Amit en tudok eddig erröl a fajta megtakaritasrol (kerlek javitsatok ki ha fals az infom, neten minimalis infot talaltam rola pluszban):


- 2 evig nem lehet hozzanyulni, csak havonta befizetni, aztan kamatozzon csak. 2 even belül nem lehet szünteltetni, különben bukta a penznek.

- Legrosszabb esetben 2%-ot, legjobb esetben 16%-ot kamatozik.

- az elsö ket ev utan befizetett penzt barmikor ki lehet venni, a ket even belül befizetettnek pedig 38%-at a harmadik ev vegen, az egeszet 10 ev utan.

- felmondani semmikepp nem erdemes a 10 even belül, mert tördeket kapod vissza.

- ha mindig idöben befizetem, akkor 2,5% bonuszt kapok ra havonta.

- költsegei nem epp a legalacsonyabbak.


Nos en nem vagyok penzügyi szakertö, de nekem eddig az jött le, hogy a rosszabbik esetben is ( csak 2%-ot kamatozik + fizetem a viszonylag magas költsegeket, de a havi bonuszt megkapom, mert szorgosan fizetgetem be), akkor is csak annyi törtenik, hogy egyszerüen nem nö a penzem realerteke (jol mondom ezt egyaltalan? XD), marmint hogy egy dekat sem kamatozik.


De penzt lekötni 2 evnel tovabb nem lennek hajlando, meg rohadtul magas hozam kecsegtetese eseten sem.

Ha gaz lenne a munkahelyemmel mostanaban, meg van a "parnamba varrva" annyi penz, hogy nyugodtan be tudjam fizetni a havi dijat nehany honapig, amig nem talalok mas melot ( en talalok hamar, mert egy eröszakos dög vagyok :))


A ket ev utan pedig jelentösen baratsagosabb a szitu, mivel lehet szüneteltetni a befizetest anelkül, hogy veszne valami a penzemböl.


Kerem hogy vagy hozzaertök irjanak velemenyt, vagy azok akik mar kötöttek ilyen szerzödest! Nagyon szepen köszönöm elöre is mindenkinek a valaszokat! :) Szep napot! :)



2012. nov. 7. 04:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Az UNIQÁ-ról van egy jó sztorim. Hasonló ígéretes befektetésem volt 4000 euróval, majd két év alatt 55%-ot vesztett, amikor megelégeltem, ki akartam venni. Megkérdezték, hogy biztos vagy-e benne hogy megszakítom a szerződést. Mondtam hogy igen, aláírattak velem egy papírt. Gondoltam el van intézve az ügy, már a kabátomat vettem, amikor megkérdeztem kb mennyi idő amíg kiuatlják a maradék pénzt. Mire kikerekedett szemekkel rámnéz az ügyintéző: milyen pénzt? Most mondott le mindenről! Na akkor azt hittem ott borítom rá az asztalt. Ehelyett csak átnyúltam, kivettem a fiókjából az aláírt papírt, széttéptem, zsebregyűrtem, és megkérdeztem: megmutatná hol írtam alá? Majd kértem a fiókvezetőt és érdekes módon ki lett utalva a pénz egy héten belül.


A sztorinak az a tanulsága, hogy ezek a befektetési cégek pénzügyi farkasok. Pár %-kal többért, mint amit egy top bank vagy állam garantál, odacsábítanak, és simán átvernek. Ha 2-38%-ig garantál, akkor -én garantálom :)- hogy 2 lesz. Mínusz számlanyitás, kezelés, ez meg az.

Nagyon gondolod meg az ilyen fajta befektetéseket!

2012. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ford-Fairlane válasza:

Szia!

Ha megtakarításban gondolkozol, szerintem ne unit linked legyen a választásod. Ha megnézed a teljes költségszerkezetet, havonta legalább 6-8 tétel terheli. 10 év alatt egy átlagos UL-nél éves átlag 6% hozammal vagy ott, hogy a pénzed 96%-át kapod vissza. Javaslom nézd meg az IVP-Hungary ajánlatait. Aktív vagyonkezelés, sokkal kevesebb költséggel és gyakorlatilag bármikor hozzányúlhatsz.

2012. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Catinator válasza:

Ha a CIG Pannonia biztositó terméke, óvatosan állnék hozzá - a hirek szerint nem állnak valami jól.


Azt tudod hogy mibe fektet és milyen kockázattal? Alapokba? Milyenekbe? Ird össze a költségeit és vesd össze avval a pénzzel amit befizetnél. Mekkora hozamot mondanak rá?


UL biztositásnak tűnik, általában a költségei megeszik a hasznot. Ha lehet, ne brókercégen keresztül kösd ha mégis belevágsz! Nagyon megdobják a költséget.

2012. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mpowr válasza:

Szia!


Csak röviden: a Unit Linked hosszútávú megtakarítás! Ez az alaptétel!

Ettől függetlenül meg lehet vele oldani akár jól is ilyen pénzügyi helyzeteket, mint amit te is írsz.

Az én javaslatom a következő: Kis díjas szerződést kell kötni! Ennek több oka is van. Egyrészt szerintem felesleges túlvállalnod magad! Ha később jössz rá, hogy mégsem tudsz annyit fizetni, akkor jön majd a jó nagy bukóval kiszállás. Másrészt a költségek nagy hányada a folyamatos díjból vonódik le!!

A legjobb, ha mondjuk kötsz egy 20 éves szerződést (minél hosszabb a tartam annál jobban alakul a költségszerkezet), de csak mondjuk 10.000 ft/ hó összeggel. Ezzel azért nem nagyon vállalod túl magad (hosszútávú célokra kell, hogy legyen az embernek havi 10.000 forintja) és a költségeket is alacsonyan tartod. A többi pénzt, amit szeretnél félretenni, eseti befizetésként teszed fel a szerződésre, mert ahhoz akkor bármikor 100%-ban hozzáférsz! Az alap 10.000 forintos megtakarításod pedig egy hosszútávú programban növeli szépen a tőkéd(viszont erre ugye érvényesek a visszavásárlási összegek és egyebek)!

Mellesleg azért elárulom, hogy én is foglalkozom ilyen jellegű megtakarítások értékesítésével is, de ez az a modell, amit igen kevés üzletkötő fog neked elmondani ugyanis mi az éves díj százalékában kapjuk a jutalékot, így a saját szempontomból az érné meg jobban, ha az összes pénzed normál havi befizetésbe menne! Az az üzletkötő, aki nem mondja el ezt neked, mint amit most én, valószínűleg nem ért a szakmájához vagy legalábbis nem a te érdekeidet nézi!!

Ez persze csak az alaptétel, de szívesen elmondom részletesen is, ha érdekel!

Itt elérsz: mpowrkft@gmail.com


Azért a korrektséghez még annyit: nincs ilyen, hogy 2-16% között. Ezek az eszközalapok amikbe itt fekteted a pénzed legtöbbször tőzsdei indexeket és tőzsdén kereskedhető ETF-eket követnek!

Ez nem is kamat, hanem hozam!! Nem összekeverendő!


Ha érdekel korrekt tájékoztatás keress nyugodtan!

2012. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 32 éve profi válasza:
93%

Sziasztok!

32 éve dolgozom pénzügyi területen. Dolgoztam Bankban, biztosítóban, alkusz cégnél, és független közvetítőként is.

Először is aki elolvas egy blogot, attól megkérdezném hogy mennyire tart hitelesnek egy olyan oldalt amire bárki felregisztrálhat, és bárki bármit írhat... Én is csak azért írok mert már idegesít ez a sok zagyvaság. Akinek pénzügyi tanácsra van szüksége forduljon szakemberhez, hozzon meg egy döntést, és döntse el hogy bízik-e a tanácsadójában vagy nem. Ha kételyei vannak, ne a blogokat olvassa hanem üljön le a tanácsadóval még egyszer és beszélje át a részleteket. Na igen de hogyan találhatsz megbízható tanácsadót. Először is ha egy ügynökkel vagy banki alkalmazottal beszélsz, neki érdeke hogy a saját termékét értékesítse mert abból él. Ezért azt javaslom hogy független tanácsadóval érdemes leülni, mert ő a lehetőségekhez mérten a legmegfelelőbb megoldást tudja ajánlani, és érdeke is mert az ügyfelei csak akkor lesznek vele elégedettek és neki ez jelenti a legtöbb bevételt, mert őszinte szívvel ajánlják tovább.

Másodszor a Felx Invest Prémium megtakarításról:

Ez egy limitált példányszámú megtakarítási forma, amit nem lehet mindenhol kihasználni. A megtakarítás futam idő mentes, de hosszútávú (10-15 év) konstrukcióként, élettervezetként lett kitalálva és az egyik legjobb a piacon az egyed bónuszainak is köszönhetően. Aki rövid vagy középtávon (3-8 év) gondolkozik annak ott az eseti számlája a terméknek, ami egy likvid számla és az egyösszegű pénzösszegekre lett kialakítva, amivel bármikor hozzáférhető likvid tartalékot képezhetünk. A megtakarítási részhez 10 év előtt felesleges hozzányúlni. Egyrészt mert havi 10-20-30 e Ft-os összegből 10 év előtt nem is nagyon tudnánk megvalósítani semmit. Teheát ha sok pénzünk van (milliós nagyságrend) akkor gondolkozhatunk rövidtávban. Ha csak havi 10-30 e Ft-unk van akkor meg nincs miről beszélni. Ahhoz hogy célokat érjünk el spórolni kell és hosszútávon félretenni. Ha nincs 10 ezer Ft-unk sem stabilan (ami egyébként napi 2 kávé, heti 2,5 doboz cigi...) akkor meg ne kössünk ilyen megtakarítást, hanem keressünk mellékállást, mert megtakarítás nélkül ma már lehetetlen élni ha nem támogat senki.

2014. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom,rohadt szemetek ezek én most buktam velük 300ezer forintot,ígértek mindent magas kamat sok pénz minden 400 ezerből kaptam vissza 100-at 3 év után,nah elmennek a jó büdös.... szóval ha rám hallgatsz inkább ne menj bele.Egyik cimborám 2 évig fizetett havi 11550-et és kapott 30 ezret,szerinted..csalók ezek ne menj bele.
2016. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Croftka válasza:
100%

Friss Infó: SENKINEK SEM AJÁNLOM. Akkora kezdeti költség, hogy a 10éves kötelező szerződési időszak alatt, elveszik az 3 év befektetését ha havi 30ezret toltál bele.

Ha egyszer megkötötte az ügyfél nem engedik el, csak a 3év után képzett megtakarítást. Az első 3évet jóformán elbutad, mert közel sem kamatozik jelenleg annyit hogy a "kezdeti,kezelési, nyilvántartási költségek"-et mégcsak fedezze akár. Magyarul 10évnyi megtakarítással kb. 1milliót vesznek le rólad, úgy hogy közben nem kamatozott a pénzed vagy ha igen elveszlik a költségek fedezésére.

2016. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, nekem 4 éve van ez a megtakarítás, és már 340ezer Ft mínuszban vagyok, ennyi kezdeti költséget vontak le :(

Havi 30 ezreket fizettem be...


Remélem sokan olvassák válaszod, és nem kötnek ilyen biztosításokat.

2016. dec. 29. 12:42
 9/12 anonim válasza:

Mi a velemenyetek az uniqa premium 100-rol?

Havi 10.000-rel fizetem, es 3 evig nem nyulhatok hozza.

Harom honap utan vissza akartam mondani, de akkor elveszett volna az addig befizetett penz.

Atveres?

2017. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
3 éve fizetem a megtakarítást az uniqának. Közel 600 ezer forintot fizettem be 3 év 3 hónap alatt. Most meg akartam szüntetni, szükségem van a pénzemre. 600000 helyett 200000 forintot adnak vissza! Rohadt dühös vagyok!!!!
2020. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!