Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik a legjobb Magánnyugdíjp...

Melyik a legjobb Magánnyugdíjpénztár?

Figyelt kérdés
Én az OTP-nél vok, őszintén szólva nem is figyelem a pénzügyeket, mostanában egyre több magánnyugdíjpénztáras keres meg telefonon, h álljak át hozzájuk. Gondolom, hogyha nekik sikerül egy üzletet nyélbe ütni, ők megkapják a jutalmukat, ezért nem is figyelem, hogy mit mondanak, mert persze, hogy mindig a saját pénztáruk a legjobb. Ti melyiknél vagytok, és hogy kell azt megnézni, hogy tényleg melyik a kedvezőbb? Köszi a válaszokat.
2009. szept. 17. 14:03
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Egyszerű megtudnod a PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete) oldaláról: www.pszaf.hu

Egyébként toronymagasan az Axa-nak a legjobbak a hozamai mostanság, és az elmúlt 10 évben is.

2009. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Életút vezet az abszolút összehasonlításban. A 10 éves hozamokat illetően majdnem benn van az OTP a legrosszabbak között. Ha az oti részvénysúlyos portfoliójában vagy 2008 végéig 2% a 10 éves átlaghozamod. De ez változni fog, merész volt az oti, bukott is rendesen, de le fogja dolgozni a hátrányát. Ami aggasztóbb, hogy nagy a működési költsége, az egyik legroszabb.

Váltanod december 20-ig lehet, és told ki amíg tudod. Váltás előtt azonban le kell kérni az egyenleged, a jelenlegit és a 2007 év végit, azt össze kell vetni, ugyanis ha nagy még mindig a minusz, a váltáskor azonnal realizálod a veszteséget!Több dolog van amit mérlegelni kell a váltás eldöntése előtt, aki csak a hozamokat hasonlítgatja, az nem kellően alapos.

Tartok egy előadást 29-én pont a témáról, ha van kedved gyere el:

www.kockazatnelkul.hu/szeptember-29

2009. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Egy nyugdíjpénztérnál nem csak a hozam a lényeg, hanem az elérhetőség, illetve, hogy otthon a netről is lásd a számládat.A kis pénztárakat / ÉLETÚT/előbb-utóbb beolvasztják a nagyokba,hiszen oda már be nem lépnek,a kifizetések megkezdésekor pedig ahol nincs több százezres nagyságu tagság, ott problémák lesznek.Pl: az Uniqa kötelezően beolvadt az Aegonba,és ezt szakmai döntések alapján hozta meg az Uniqa vezetése.Ha több információ kell, írj az e-mail címemere.
2009. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a pénzügyi tanácsadóm hozott rá szerződést..ők ugy dolgoznak hogy a legjobbat keresik meg:)ha pesti vagy szívesen megadom a számát....írj nyugodtan
2009. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A második válaszadó vagyok.

Olyan, hogy "legjobb nyugdíjpénztár" az majd a nyugdíjazás előtt derül ki. Mindenesetre a nagy nevek Aegon, Allianz, ING, OTP, elkeserítő teljesítménnyel dolgoznak.

A pénzügyi tanácsadók többségének a tanácsáról amikor pénzt kapnak az átléptetésért, hadd ne mondjak semmit...


[link]

2009. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de senki sem dolgozik ingyen!Még jó hogy pénzt kapnak....de mivel nem érdekük egyikhez sem vinni , én elhiszem hogy a legjobbat ajálják...amugy a legjobb nemcsak hozamot jelent..válságban persze hogy buknaka befektetések..
2009. szept. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért te az átléptetést munkának nevezed? Ember! a befektetési tanácsadás, meg az ügynöki munka között ég és föld a különbség!

Sajnos a legtöbben a marketingnek hisznek és nem a számoknak.

Nézzük!

A kis pénztáraknak nincs saját alapkezelőjük, ők több alapkezelő között osztják szét a pénzt, ezzel is diverzifikálva a befektetést. Ugyanis az adott piacon a különböző alapkezelők más és más hozamokat érnek el annak ellenére, hogy az adott piac egyetlen számmal jól leírható lásd Magyar Államkötvény piac (benchmark CMAX index)

A nagy pénztárak saját alapkezelőjükre bízza a pént, így gyakorlatilag 1 alapkezelő ügyességétől függ a pénztártag. Lásd Aegon: -1% infláció alatti 10 éves hozam!


Ezeket persze az ügynök nem mondja el, csak a betanult dumát, hogy válság van, csökkennek a hozamok.

A sok birka magyar meg, mert rest gondolkodni, csak megy amerre terelik...

2009. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném , hogy birka vagyok!Én nem értek a pénzügyekhez, nem is kell szerintem mindenkinek...képzeld pék sem vagyok és meg merem vennia kenyeret!!

Egy független tanácsadóm van, aki mindenben segít, ha gondom van házhoz jön...nem ügynök!Az átléptetés neki minimum papírmunka, de az pl amig hozzám rohangál az is idő meg pénz!Szerintem egy átlagos ember nem képes jó döntést hozni, hát nem érthetek basszus mindenhez, és ez nem birkaság!!Én örülök, hogy találtam egy megbízható embert akire támaszkodhatok!Ennyi bizalom kell az életben...

2009. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

www.pszaf.hu


Jelenlegi állás szerint AXA - Premium hozama a legjobb. Ha egyáltalán nem vagy képben, akkor kérd ki egy független tanácsadó véleményét (ingyenes), ha nem ismersz ilyet, írj nekem egy telefonszámot és felkeres az enyém.

2009. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyik sem. Elvárom az államtól, hogy ahogy ma én tartom el a nyugdíjasokat (akik egyébként nem mellesleg a nyakamra ültetik a Gyurcsány és Bajnai féléket!) úgy rólam is gondoskodjon az állam, alanyi jogon. És nem vagyok hajlandó előre spórolni azért, mert az állam nem hajlandó gondoskodni rólam. Mellesleg mit teszel, ha közli a magánnyugdíjpénztárad, hogy ilyen-olyan válság, és befektetői bizalomhiány miatt elúszott a pénzed!? (Volt ilyen ugyanis!) Akkor kihez mész???
2009. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!