Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Osztrák egészségbiztosítás/mag...

Osztrák egészségbiztosítás/magyar egészségbiztosítás?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok egy osztrák egyetemen és most adódtak problémáim az egészségbiztosítással. 1 évig tudtam használni EU-s TAJ-kártyát, aminek segítségével Ausztriában is el tudtak látni orvosi kezeléssel. Mióta lejárt az érvényessége, felhívták figyelmemet, hogy jobb lenne ha Magyaro.-on kötném meg, mert olcsóbb. A hátránya viszont, hogy Ausztriában nem kaphatok semmilyen orvosi kezelést, pedig nekem ez fontos szempont mert ritkán jövök haza. A kinti biztosítással pedig itthon nem kapok elvileg semmilyen ellátást, de lényegesen többet kell fizetni, tehát pénzügyileg érint kellemetlenül a helyzet. Tudtok valamilyen lehetőséget ajánlani vagy ismertek valami olcsóbb megoldást? Remélem egy ebben jártasabb, tapasztaltabb ember tud nekem segíteni ebben a kérdésben! Köszönöm előre is a segítségeteket!
2013. aug. 8. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát amit leírtál ez a 2 lehetőség van. Fizeted az osztrák "TB-t" vagy fizeted a magyart, és ha van valami akkor haza kell jönnöd kezelésre. Nincs más opció sajnos, az osztrák TB osztrák átlagjövedelemhez van kalkulálva. Vagy van a másik lehetőség, hogyha nem akarsz hazajönni akkor meg kifizeted az osztrák háziorvosnak a kezelés költségeit. De lehet, hogy 1-2 biztosító tud neked egyedi ajánlatot adni, így akkor se nem osztrák,se nem magyar TB, hanem a biztosítónak fizetsz, de szerintem nem vállalják be, mert az oké ha torokgyulladásod van, akkor az nagyon max 100euró a dokinak, viszontha szilánkosra törik a sípcsontod és össze kell kapcsozni akkor az lehet 1000euró is ... Úgyhogy elég kockázatos a biztosítónak és csak magas díjjal vállalnák be, ezesetben neked szerintem a magyar tb a nyerő, és ha valami ilyen van akkor kénytelen vagy hazajönni.. :S Ha meg torokgyuszi akkor vagy kikezeled magad, vagy fizeted a doki számláját.. Sajnos más megoldás nincs :(
2013. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2013. aug. 24. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!