Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Koccanáskor mekkora kárt...

Koccanáskor mekkora kárt érdemes még saját pénztárcából fizetni, és mikor érdemes a KGFB-t/Casco-t használni?

Figyelt kérdés
Én voltam a hibás, hátulról mentem bele egy autóba. Még nem tudom, hogy mekkora a kár. A mi kolcsinknak az eleje sérült egy kicsit, a másiknak valószínűleg a lökhárítóját kell cserélni. Kitöltöttük a betétlapot, de úgy egyeztünk meg, hogy először felméreti a kárt, és utána eldöntöm, hogy kifizetem-e zsebből, vagy elmegy a biztosítóhoz. Soha nem volt még balesetem, a legjobb besorolásban voltam.
2010. febr. 8. 21:11
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
B10 helyett B8-ban leszel jövőre, ez nem olyan nagy összeg, mint amennyit a biztosító kiszámláz.
2010. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráhagyod a biztosítóra a kárrendezést, még később meggondolhatod magad és ha befizeted a biztosítónak amit a másik autósnak kifizetett, akkor visszaállítják a bónuszod.

Amúgy ha helyetted áll helyt a biztosító, akkor 2 hellyel sorolnak rosszabba azaz pl bónusz 8-ból bónusz 6-ba raknak. Nézd meg egy kalkulációs lapon, hogy mennyi a 2 osztály között az anyagi különbség. Szerintem nem éri meg kifizetni a biztosító helyett ha csak nem 40-50 kiló alatt van a kár.

2010. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 9. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy gyári lökhárító kb 50-60e Ft + gyári fényezés kb. 30e Ft. Ez olyan 80-90e Ft-os kárt jelent, így javaslom a biztosítós rendezést!
2010. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt is érdemes hozzászámolni, hogy a megváltozó Bonus-besorolás miatti díjemelkedés nem csak egy évben jelentkezik, hanem mindaddig, amíg az eredeti besorolásod újra el nem éred. Ez minimum 2 év, tehát a díjkülönbözetet legalább kétszer kell venni. Ráadásul ha ezalatt az idő alatt esetleg lenne egy olyan kocc amit nem tudnál zsebből állni, akkor megint romlik a Bonus besorolásod...!
2010. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!