Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha magamnak fizetem a TB-t...

Ha magamnak fizetem a TB-t otthon mikortól vagyok ellátott?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet , hogy én külfüldön dolgozom és itt van esészsegbiztositásom egy fél éve, azelott otthon volt. De ha én tegyuk fel holnap hazamegyek és elkezdem fizetni magam után a tb-t akkor attól a naptól vagy hónaptól ellátott vagyok? Vagy hónapoknak kell eltelnie?

2015. okt. 6. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
magyar állampolgárként alanyi jogon jár a ellátás, a tb fizetése nem feltétel, ha nem fizeted, akkor max adóhátralékod lesz, amit behajtanak, de nem befolyásolja az ellátásodat
2015. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de én szeretnék igényelni TBre egy plasztika mütetet (Fogytam 55 kilót). Azt viszont csak érvényes tbvel tudom megtenni, és ezért kérdezem ezt :)
2015. okt. 6. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:
az felejtős, ha nem orvosi felügyelet mellett fogytál, amúgy a befizetéskor rajta van a csekken, melyik időszakra érvényes a befizetés
2015. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Orvosi felügyelet mellett mert gyomor bypassal...
2015. okt. 6. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor sok sikert! :)
2015. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Unión belül két helyen nem lehet tb-t fizetni. Az ország ahol fizeted ad egy nyomtatváyt (talán E106 a neve) a magyar Tb-hez beviszed 2évig kékbe kerülsz. Ez ugyan az mint a zöld.
2015. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!