Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem mondtam fel évfordulóra a...

Smfb kérdése:

Nem mondtam fel évfordulóra a lakásbiztosításom. Be akarja majd hajtani a biztosító a következő évi díjat?

Figyelt kérdés
Elnéztem a lakásbiztosításom évfordulóját és lekéstem a felmondási határidőt. Tudom, hogy néhány éve elméletileg ezeket szigorúan veszik a biztosítók és követelhetik a következő évre is a díjat. Olyat hallottam, hogy ha nem fizetek, akkor átadhatják behajtónak a követelést. Ez tényleg így van? Van erre valakinek tapasztalata, hogy mi a gyakorlat? Vagy ezt biztosító válogatja, valamelyik behajtja, valamelyik nem? Van valami kibúvó a dolog alól? Laikusként azt gondolom, hogy ilyenkor a biztosító nem ragaszkodik a behajtáshoz, mert ha velem ezt megtenné, akkor biztos, hogy soha többé nem lennék az ügyfelük. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. nov. 7. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg, hogy nem fizeted be a díjat. Ilyenkor kapni fogod a felszólításokat. Ha a felszólításban szerepel, hogy behajtásra kerülhet a díj akkor se ijedj meg. Ha kapsz a behajtótól közvetlenül levelet, akkor fizesd be a díjat. Mást nem tehetsz.

2016. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 00hory00 ***** válasza:
Elméleti szinten átadhatja behajtó cégnek a tartozást, de gyakorlatban még nem hallottam róla. Hívogatni fognak a hátralék miatt és levelet is küldenek majd bőven. Egyre csúnyább hangvételüt. 3 hónap után letörli a szerződésed dijnemfizetéssel. Vagy befizeted utána, amennyit kérnek és többet nem zaklatnak, vagy hagyod a francba és majd esetleg a behajtónak befizeted (ha lesz ilyen)
2016. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen..azt hozzáteszem, hogy behajthatja rajtad a biztosító, vagy a behajtó, de csak annyi díjat, amennyi ideg kockázatban állt a biztosító. Ez kb 2-3 hónapnyi díj.
2016. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez a respiró időszak.

[link]

Valamelyik behajtja, valamelyik nem.

Biztosításod legyen, mert sokkal többe kerül újra felépíteni az életedet...

2017. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!