Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelezhet-e a munkáltató...

Kötelezhet-e a munkáltató munkavégzésre olyan létszámhiány esetén, amely ellehetetleníti a munkavégzés?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem túl jól tettem föl a kérdést.

Probléma: egy idősek otthonában dolgozom. Az alsó szinten 24 demens gondozott van. Rendszeresen mondanak föl az emberkék, mert mindenki inkább elhúz külföldre.


Nagyon sokszor négy ember munkáját végezzük ketten, de olyan is előfordul, hogy nincsen egy műszakra szakképzett ápoló, hanem csak két segédgondozó, akiknek a távollétünkben a gyógyszerezést, inzulinadást és a többit a segédeknek kell végezniük (ez törvénytelen).


Ma délutánosban egy szem emberként maradtam 24 lakóra, a fektetéshez ugyan lejött egy segéd kisegíteni, de ez nem elég. 24 demens ember hatalmas stresszt jelent. Ez minden, csak nem legális. Közben pedig elvárják, hogy a lakók tiszták legyenek, mindenki enni kapjon, stb., ráadásul a hozzátartozók is különböző igényekkel fordulnak felém/felénk.


Ennyi stresszt már nem bírok, nem ez az első eset, hogy egyedül maradtam. Többen inkább beteget jelentenek, ha tudják, hogy előre láthatólag csak ketten lesznek bent műszakban. Egyelőre becsületből még csinálom, de már nem sokáig bírom. Szerintem ez havi 160 ezer forint nettóért kizsákmányolás.


2019. okt. 31. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem ez havi 160 ezer forint nettóért kizsákmányolás."


Igen az, de most akkor az alacsony bér igazán a probléma?

Mert ha nem, akkor ezt felesleges volt a kérdésbe beleszőni, mivel gondolom, jóval magasabb bérért sem lesz kevesebb a stressz.


Nem kötelezhet a munkáltató csak azért, mert létszámhiány van. Attól még neki is be kell tartania a jogszabályokat. A létszámhiány nem dolgozói probléma, hanem munkáltatói, tehát neki kell azt orvosolnia.

2019. nov. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!