Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1994-ben körlülbelül mennyit...

1994-ben körlülbelül mennyit ért 200 Ft? Mai forintban kifejezve mennyi lehet az értéke? Illetve ilyen régi pénzt beváltanak még valahol? Le lehet még adni valahol, ahol kapok is ért valamit?

Figyelt kérdés
Tudom kicsi az esély a beváltásra de hátha :)

2020. febr. 4. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mai értéken kb 1000 ft-ot ért 200 ft. Vaterán, vagy jófogáson eladhatod 1000-2500 ft-ig gyűjtőknek. (Vagy beviszed numimatikai kereskedésbe.)
2020. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló összeget mondanék én is.

Akkor voltam kisiskolás, 50 Ft volt egy melegszendvics a büfében.

Ez ma kb 250-300 Ft lenne, egy fél zsemle, felvágott, ketchup.

Tehát olyan 1000-1200 Ft.


De itt vannak a 94-es árak, ez alaőpján tudsz számolni:


[link]

2020. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól tippeltünk, a mai árak kb 4x-5x-ös árai az akkoriaknak.
2020. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es, köszi a linket, érdekes volt olvasgatni.

3-as, nagyjából igazad lenne, de megdöbbenve néztem, hogy pl. a zöldség, gyümölcs ára. krumpli, alma, stb. most a TÍZSZERESE az akkorinak.

Hogy is van ez: bevezette a kormány a chips adót, hogy éljünk egészségesen, majd felemelkedik a zöldség-gyümölcs ára irtózatosan? Sokkal-sokkal jobban, mint a chipsé... Vagy elfelejtették, mit mondtak kb. 8-9 éve?

2020. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt vágod ugye hogy a zoldsegek es gyumolcsok arat a kereskedok hatarozzak meg es nem a kormany.


Azzal hogy emelkednek a bérek, nonek a koltsegek. A berek emelkedese alapbol inflacio(aremelkedes) novelo hatasu. Emellett meg eleg kiszamithatatlan az idojatas, sokszor elfagynak a marciusi aprilisi varazlan fagyokban a gyumolcsok.


Mondjuk 250ft egy kg krumpli atlagosan, de vannak idoszakok amikor 180ert adjak. Miert? Mert a kereslet kinalat is mozgatja az arakat. Ha valamibol keves van de sok kellene akkor az arak felmennek. Es ugyanrz forditva.

2020. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es és 3-as is én vagyok. :D


A zöldség-gyümölcs tényleg más kategória.

Nem akarok nagyon belemenni a klímahisztibe, de el kell ismernünk, hogy átalakul a dolog körülöttünk...

Én 30-as korosztály vagyok most, és tisztán emlékszem, hogy gyerekkoromban a tél tényleg tél volt.

Mindig volt h, nem kevés, rengeteget szánkóztunk, de volt, hogy a lakótelepi panelből úgy jöttem ki reggel, hogy vájatok voltak ásva a 2 méter (!!!) magas hóba, hogy az emberek tudjanak menni ide-oda.

Ma már nincs hó, nincs szánkózás, vagy jobb esetben szezononként 1x.

Az, hogy gyakorlatilag csak decemberben kapcsoltam be rendesen a fűtést, megintcsak nem normális...

Az irgalmatlan viharok, jégesők, gyenge telek, mind-mind annak a jelei, hogy már-már mediterrán klíma vagyunk.

Viszont a gyümölcsök-zöldségek nem tudtak még így alkalmazkodni, mert azok évszázadok alatt változnak, ez meg, amit leírta, szűk 25-30 év alatt történt.

Amúgy lehet, hogy én bírom rosszabbul, de ilyen kegyetlen meleg, 40 fokos nyarakra sem emlékszem.

Szóval visszatérve, sem a hőmérséklet változását nem viselik jól a növények, sem azt, hogy nincsenek kemény fagyok, és a kártékony rovarok pusztítanak.

Már egész évben van poloska, katicabogár, stb. Nem csak a "szezonjában".

Olyan új kártevők vannak, amiket pl. 1990 körül még nem is ismertünk. És egyre erősebbek, mutálódnak.

Szóval a mezőgazdaságban sajnos mindig van ok arra, hogy emeljenek, és ez nem közvetlenül politikai hatás, mint pl. az étolaj ára.

2020. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!