Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti felajánljátok az adótok...

Ti felajánljátok az adótok 1%t civil szervezeteknek? Egyesület által szervezett adománygyűjtést támogattok? Ha igen, milyet és miért? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Egyesületünk az /EKE/ Egészségünkért&Környezetünkért Egyesület pénzadományt szeretne gyűjteni, de azt vettük észre, hogy tárgyi (mosógép, kályha, centrifuga, hűtő, ruhanemű) és hideg élelmiszer adományokat adnak az emberek, de pénzt nem. Míg más szervezetek milliókat gyűjtenek össze. Mi lehet ennek az oka? Most pénz adományokra lenne szükség, hogy érdemben segíteni tudjunk a vírus időszakában. Az adó 1%-t is kevesen ajánlják fel nekünk, pedig mi valóban az emberekhez juttatjuk vissza a kapott pénzt, programok szervezésével pl. gyermeknap, családi nap, Valentin-nap, Egészségnap,bábszínház, stb, és adományozással is.

Mi lehet az oka, hogy mégse támogatják pénzzel, adó 1%-kal a szervezetünket?



2020. ápr. 21. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden évben felajánlom az 1+1%-okat (no nem egyháznak, hanem a tehetségprogramnak). Az emberek nem szeretnek pénzt adni, mert nem tudják hová kerül, könnyű eltüntetni a pénzeket.

Én minden évben viszek egy nagyobb csomag adományt a kórház gyerekosztályának (pelenkák, egészségügyi betétek, kisebb háztartási gépek, stb). Pénzt én sem adnék, nem esne jól a lelkemnek. Nyilván, lehet, hogy az általam vásárolt mikrót is hazaviszik és nem a kórházban használják, de kisebb az esélye eltüntetni.

2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben felajanlom az 1+1%-ot. Amikor a gyerek született, akkor a kórház alapítványa kapta 3 évig, aztán ahogy ovis lett, az óvoda, majd később az iskola alapítványának adjuk. A másik 1% pedig a nemzeti tehetség programnak megy. Ezen kívül a közeli állatmenhelyet támogatjuk rendszeresen táppal, eszközökkel és gyógyszerekkel. Illetve ha éppen akkor járunk boltba, amikor vöröskeresztes adomány gyűjtés van, akkor oda is veszek dolgokat.

Ezen felül pl nemrég volt a két sma1-es fiúnak gyűjtés, ott utaltunk nekik pénzt.


Nem vagyok otthon egyáltalán ebben a témában. De szerintem könnyebb egy már nem használt tárgyat felajanlani, mint pénzt. Pl a gyerekek összes kinőtt, megunt dolgait elajándékoztuk a védőnőn keresztül vagy ismerősi körben. Ha belegondolok, akkor ez nekem már nem kerül pénzbe, egyszer már megvettem, nem kell már, akkor ingyen tovább adom. Pl a 3in1 babakocsi 150e Ft volt, használtuk 1 évet, mert a gyerek utálta. Ezt nagyon szivesen odaadtam egy helyi kismamának, aki nem tudott volna semmilyen babakocsit venni. De 150e forintot nem adtam volna neki azért, hogy vegyen egy babakocsit. Remélem érted mire gondolok.

Ugyanígy más már nem használt dolgainkat is elajándékozzuk, ha még jó állapotban vannak, pl kanapé, tv, hűtő, szekrény, mosogatógép, mikró... Így ingyen meg lehet szabadulni tőlük, nem kell még 10ezreket fizetni a szeméttelepen, hogy átvegyék.

2020. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mi lehet az oka, hogy mégse támogatják pénzzel, adó 1%-kal a szervezetünket?"


Konkrét pénzzel (tehát nem az adó 1%-kával) 2 okból nem támogatnak benneteket (már ha azokról beszélünk akik egyébként másokat támogatnak pénzzel):

1: nem ismernek benneteket, mert nem elég jó a PR-otok és a marketingetek,

2: nem bíznak bennetek (ugye a pénz a legkönnyebb lenyúlni).


Az adó 1%-kát meg jó eséllyel azért nem nektek adják (azok, akik egyébként adnák valakinek és ismernek is benneteket), mert úgy gondolják, hogy máshol jobb helye van.



" pedig mi valóban az emberekhez juttatjuk vissza a kapott pénzt"



Mindenki oda juttatja valamilyen formában, az nem mindegy, hogy konkrétan kihez jut és milyen ügyet szolgál. Úgy látom neked sem sikerült jól képviselni magatokat.

Pl azért kell adomány, hogy ti is tudjatok bábszínházat adományozni meg Valentin napon segíteni (kiket, a szingliket?) a vírusos időszakban? Mi van?

2020. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én menhelyeknek felajánlom, egyháznak nem.

Ha nem ajánlod fel akkor ugyanúgy megy az államnak, bár lehet itt is eltüntetik. De legalább megpróbáltam hogy jó helyre menjen ne kisvasútra.

2020. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Magam is azt tapasztalom, hogy tárgyi eszközöket jobban adnak. Mi sajnos kicsi szervezet vagyunk, nincs több tízezer követőnk, ezért, nem használhatjuk azokat a platformokat, mint a nagy szervezetek. Tiltják! Ezért, nehéz pénzadományt gyűjteni egy kis szervezetnek.

Az adó 1%-ot vannak akik felajánlják szervezetünknek, de valóban úgy van, hogy általában a "gyerekek" intézményeinek ajánlják fel a szülők, vagy sportszervezetüknek. Nagyon sokan az állatokkal foglakozó szervezeteket támogatják. Volt, aki azt mondta azért, nem ad, mert az ember tud magáért tenni, az állat nem. Ezzel nem értek egyet, mert vannak olyan idős, vagy beteg emberek, akik nem tudnak már semmit tenni magukért, ezért támogatásra szorulnak. Nálunk nincs PR-os kicsi szervezet vagyunk és marketing eszközökre se tudunk költeni,hiszen mi nem termelünk, nonprofit szervezet vagyunk, akik nem túl támogatottak anyagilag. Ennek több oka van, itt nem részletezem, de tudjuk az okokat. talán, majd lassan változik ez a .............Több hasznos választ kaptam és volt kevésbé hasznos is. Valamit,nem jól értelmezett a válaszoló. Azt soroltam fel, mit valósítottunk meg az adó 1%-ból a rendezvényeken. A honlapunkon jól le van írva, mit szeretnénk, mit mire kérünk, és miből mi valósult már meg. Köszönöm mindenkinek a választ.

2020. jún. 19. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak néhány problémát sorolnék fel.


Nehéz rátalálni a honlapra

Gportálos honlap

Gmailes email cím

1*-os fb értékelés

2019-ről semmi nincs az oldalon gyakorlatilag

Két különböző blogplatform, az egyik üres, a másik pedig mlm terméket reklámoz

Partnernént van fent a honlapon a kétfarkú kutyapárt

Nagyon sok helyesírási hiba van

2020. jún. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!