Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy a "pénz...

Mit jelent az, hogy a "pénz termel pénzt"?

Figyelt kérdés

Apámmal beszélgettünk a nagyon gazdag emberekről és kérdeztem tőle, hogy mit dolgozhatnak. Ő erre azt mondta, hogy az igazán gazdagok már olyan gazdagok, hogy a pénzük termeli a további pénzünket.


Ez mit jelent? Hogy valósul meg a gyakorlatban? Milyen gazdagnak kell lenni ahhoz, hogy a "pénzem termelje a pénzt"? Dollármilliomosnak kell lenni?


Nem udom elképzelni, hogy valakinek van pénze és a semmiből csak úgy termelődik a többi. Vagy hogy a pénze "csinálja" a pénzt.


Kérlek valaki magyarázza ezt el nekem, köszönöm.



2020. jún. 17. 19:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
23%
Nézd meg Pablo Escobar munkásságát a YouTube-on utána biztos megfogod értem :D
2020. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
26%
*érteni
2020. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
őőő, oké, de ő egy kokainkereskedő volt, nem? :D Engem a legális dolgok érdekelnének inkább. A könyvelésnél tudom, hogy vannak kiskapuk, de kokainkereskedő nem lennék azért. :)
2020. jún. 17. 19:39
 4/43 anonim ***** válasza:
87%
Van 100 millióm, befektetem évente 4%os kamatra, akkor 1 év múlva 104 lesz. Úgy, hogy nekem az nem kerül 0 munkámba se. Tehát a pénz termel pénzt.
2020. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Szóval a gazdagok azért ilyen gazdagok, mert a banki kamatjuk magas? Így már érthetőbb, főleg egy milliárdos esetében. Csak nekik olyan ütemekben növekszik (és nem politikusokról beszélek) a pénzük, hogy nem tudom, hogy mi termeli nekik a pénzt. Nem hinném, hogy a bank és a 4% kamatja. Ennél valami magasabb kamatozású dolog szerintem. Bár az is lehet, hogy simán a banki kamat elég nekik, pl. egy Gattyán esetében.
2020. jún. 17. 19:46
 6/43 anonim ***** válasza:
92%
A nagyon gazdagok pénze nagyon ritkán van kizárólag bankszámlán. Akik maguktól lettek gazdagok, nem úgy lettek azok, hogy berakták a pénzt a bankba. (Ahol most kisebb a kamat, mint az infláció, tehát semmi nem termelődik, csak a mínusz.) Több módja van ennek. Vannak akik céget alapítottak és ma már, nem dolgoznak benne. Van egy ügyvezető, aki viszi a boltot, ő meg számon kéri az eredményeket időről-időre. Vannak akiknek ingatlanban van biznisze, szállodaláncok, üzletházak, plázák vagy csak irodák, üzlethelyiségek, lakások kiadva. Vannak, akiknek a tőzsdén van pénzük, de nem spekulációs céllal, hanem cégeket finanszíroznak, amik aztán osztalékot fizetnek évente/félévente. Például vehetsz a részvény által tulajdonjogot a Coca Colában vagy bármilyen nagy multiban. A vagyonkezelés is igényel "munkát", de nyilván nem napi 8 órát. Más feladat, más nehézség van ebben.
2020. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Hát nem semmi életük van, az biztos! :D
2020. jún. 17. 20:47
 8/43 anonim ***** válasza:
86%

Így van. Van valamilyen jól menő vállalkozásuk, akár üzletláncuk, szállodaláncuk. Ahogy lépegetnek anyagilag előre, úgy tudnak egyre több biztosnak tűnő üzletbe beszállni, mígnem elérik azt a szintet, hogy 8 oldalról tejel neki minden és mindenki anélkül, hogy megmozdítaná a kisujját. Mert ahogy írták feljebb is, az étteremnek lesz vezetője, a szállodának igazgatója, a cégének ügyvezetője. Ő már csak a háttérben éli az életét. Közben biztosan van jó befektetői tanácsadója, akikre pár száz millát rábíz, hogy forgassák meg, abból is jön a pénz és ennyi. Neki csak költeni kell.

Ha kicsiben beszélünk, akkor pl. nekem az önkéntes nyugdíjpénztár helyett az a célom, hogy nyugdíjas koromra a saját lakásomon túl legyen még 2-3 lakásom és némi (10-20 millió) kp-m. A 2-3 lakás kitermeli a havi nyugdíjamat, a kp. meg ott van biztonsági tartaléknak. Vagyis a pénzből termelek pénzt.

2020. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes elmagyarázást, felpontozok mindenkit. Akkor, ha jól értem Jeff Bezos és Bill Gates is ilyen? Trump meg fixen ilyen, neki tudom, hogy van szállodája, Trump Tower meg minden ilyesmi.
2020. jún. 18. 14:24
 10/43 anonim ***** válasza:
82%

Kezdeni kicsiben is lehet: pl. ha össze tudsz kaparni egymillió Ft-ot, és azt 4%-os kamatra állampapírba teszed, akkor az 3 év alatt már hoz neked 120.000 Ft-ot (kamatos kamat nélkül, és nem foglalkozva az inflációval). Ha 3 évente cseréled a telefonodat, és ezen az összeghatáron belül maradsz, akkor már eljutsz odáig, hogy a pénzed teremtette pénzből tudod cserélgetni azt. Tehát, nem neked kell megdolgoznod érte.

Ha ezen az úton elég messzire jutsz, akkor a vagyonod hozama előbb-utóbb már a nyaralásod, a kocsid, a lakhatásod költségeit is fedezni fogja úgy, hogy még az inflációtól is védve van a tőkéd. Ehhez persze évtizedek, és rengeteg tudás kell.

2020. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!