Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarország vagy Lengyelorszá...

Magyarország vagy Lengyelország a fejlettebb?

Figyelt kérdés

Halottam olyat, hogy Magyarország fejlettebb mint Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Lengyelország, Olaszország


Nos azt tudom, hogy pl Ausztriához, Litvàniàhoz, Angliához, Németországhoz, Svájchoz, Norvégiához, Törökországhoz mérve mi semmik vagyunk. De pl Romániához, Ukrajnához, Bulgáriához vagy pl Kínához képest fejletnek számítunk. Bár Ukrajnához képest nincs nagy előnyünk.


De azt gondolom, hogy Lengyelországgal kb egy szinten vagyunk. De sokan mondanak olyat, hogy mi sokkal fejletebb nép vagyunk!



2020. júl. 14. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Magyarország abszolut sereghajtóvá vált a V4-ek között az elmúlt 20 évben, pedig a rendszerváltáskor toronymagasan a legfejlettebb ország voltunk a környéken. Lengyelország minden szempontból fejlettebb, mint mi, bárki, aki az elmúlt években rendszeresen járt kinn ezt meg fogja neked erősíteni.


Olaszország? Ne viccelj már, poros nyomába nem érünk az Olasz gazdaságnak.

Románia kb. most ért utól minket, pedig olyan 20 év lemaradásból indult.


Kínát meg el sem tudod képzelni. Egyes régió nyugat-európát megszégyenítő fejlettségűek, míg máshol tombol a nyomor.

2020. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni az 1-est, a lengyelek sokkal előrébb járnak nálunk. Tavaly voltam legutóbb Varsóban, egyszerűen elég ránézni az emberekre, már-már nyugat-europai szintű elégedettséget lehetett felfedezni rajtuk, hajléktalant alig láttunk, és minden közösségi hely (ettermek, kávézók) dugig voltak helyiekkel.
2020. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát Lengyelország feljettebb több részén voltam. Kína pár városa után Svájc is csak időutazás :)
2020. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
. A munkahipotézis helyessége a korrelációk és értékeik által bizonyítást nyert. A vizsgált országok fejlettségüket tekintve, a generált háttérváltozók alapján két, élesen elkülönülő csoportot alkotnak, amely a koordináta rendszer negyedeinek köszönhetően tovább bontható két-két egységre. A fejlettségi „felsőházba” a következő országok tartoznak: Ausztria, Dánia, Hollandia, Írország, Nagy-Britannia, Svédország, az „alsóház” tagjai: Belgium, Finnország, Franciaország, Németország, Olaszország, ami – Franciaország és Németország gazdasági súlyát ismerve – talán meglepő. Hasonlóképpen az is, hogy a fejlettség alapján hátrébb sorolt országok.
2020. júl. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Épp itt vagyok Varsóban, és biztosan mondhatom, hogy egyértelműen Lengyelország. Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Olaszország szintén fejlettebb. Romániával már kb. egy szint vagyunk, Bulgáriánál valamivel jobb, Ukrajnánánál meg sokkal jobban állunk (a felsorolt országok mindegyikében jártam)
2020. júl. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!