Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol érdemes feljelenteni egy...

Hol érdemes feljelenteni egy lakatos mestert, aki átvert?

Figyelt kérdés

Zárat cserélt, biztonsági bejárati ajtóban, úgy beszéltük meg, hogy beszerel egy fúrás és törés védett zárbetétet. Azt mondta, fontos, hogy adjon számlát, mert számla alapján garancia van a zárbetétre, adott is számlát, 38.000,- forintot fizettem!


A benti ajtókon pedig azt mondta vállalja, hogy felszerel új díszléceket, holnap megnézi a boltban milyent lehet beszerezni és meg is veszi az anyagot és majd felhív. Közben sokat beszélt, mindenféle témáról, ez eléggé furcsa volt.


Amikor elment, kimentem a lakásból, bezártam az ajtót és a kilincs majdnem a kezemben maradt, ki-be csúszkál kb. fél centit. Akkor gyanús lett. És akkor jutott eszembe, hogy a benti ajtókat le sem mérte. Hogy vesz anyagot, ha nem mérte le? Olyan sokat beszélt, hogy észre sem vettem, hogy nem mérte, csak nézegette.


És akkor elmentem a Zárkirály boltba és megkérdeztem, mennyire biztonságos ez a zárbetét, amit beszerelt és mennyibe kerül náluk. Azt mondták, ilyenekkel szokták átverni az embereket, ócska kínai áru, pillanat alatt ki lehet törni és bejutni a lakásba, az ára pedig: 2.500,- forint. Viszont, hasonlít a drága zárbetétekre, aki nem ért hozzá nem tudhatja, hogy nem biztonságos.


Többször felhívtam a mestert, nem vette fel a telefont és most már szerintem letiltott a telefonján.

Megnéztem a számlát, az van rajta, hogy ZÁRSZE.... a szó vége olvashatatlan, talán ZÁRSZERELÉS.


Tudom, jobban kellett volna odafigyelni, de ki gondolta volna? Egy arcképes szórólapot dobott be minden postaládába, rajta a neve, a honlapjának a címe, a számlán az adószáma. Meg is található, még a Facebook-on is megtaláltam. De, mivel nem áll szóba velem, kihez forduljak? Ki segíthet, melyik hatóság? A rendőrség ilyenekkel nem foglalkozik.

Az ilyen csalók ellen tenni kell valamit!


Megnéztem a Cégjegyzékben a cégét, a Bt-t. Sok tevékenységre van bejegyezve, de a lakatos munkákat, zárszerelést nem látom.



2020. júl. 16. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem rendőrség, de komolyan mondom.
2020. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A rendőrség komolyabb dolgokkal sem foglalkozik. És, nem tudom bizonyítani, milyen ócska zárat szerelt be. Mondhatja azt is, hogy miután elment, én kicseréltem.
2020. júl. 16. 21:59
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Azért ha szórólapot dobált, és törhető zárakat rak be, akkor figyelgetni fogják, csak fel kéne nyomni, mert anélkül tényleg nehéz.
2020. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Én kihívnám egy címre, kiverném belőle a pénzemet, aztán mennék a sittre :D Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, rendőrség valóban nem fog ezzel foglalkozni.


Esetleg keresd meg, hogy hol lakik és kezd el zaklatni személyesen. De jogilag ez is nagyon ingoványos terület.

2020. júl. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1-es, a rendőrség lopással és csalással foglalkozik, itt erről nincs szó, mert megtörtént a munkavégzés csak hibás teljesítés volt.

Ez pedig a fogyasztóvédelemre tartozik vagy pedig még az iparkamarának lehetne jelenteni.

2020. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni fogást találni rajta. Elvégezte a munkát adott számlát. A beépített zárbetét minősége meg olyan, amilyet a gyártója garantál.


Ha neked ez nem felel meg, vegyél másikat és cseréld ki.

2020. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a tetőnket kamuzta be hogy megjavítja a "mester" végén 1m forintot !! akart elkérni fél napi munkáért, aztán rendőr akartunk hívni és rögtön lett belőle 200k, gondolhatod, hogy szarabb lett mint volt.


Sajnos a munkaerőhiány és a szakértelem hiánya miatt sok a kókler csaló...

2020. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én magam szoktam venni szaküzletben zárat az ajtóba, ott megfelelően tájékoztatnak, és utána keresek valakit aki beszereli, vagy magam szerelem be nő létemre. Bejárati ajtóról van szó. Amúgy nem tudom milyen zár a tiétek, de azért is jobb ha magad veszed meg, mert többfélét eléd tesznek, és már ránézésre is látszik a minőség.

Így viszont azt mond a szerelő amit akar, és azt szerel be amit akar.

Írj neki mailt hogy javítsa meg garanciába a zárat/kilincset.

Ha nem válaszol, és telefont sem veszi fel, akkor fogyasztóvédelemhez fordulhatsz.

2020. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog történt. Feljelentettem a pasit a rendőrségen, e-mail levélben. Minden bizonyítékot mellékeltem: a szórólapját, a számlát, adatokat az ócska zárbetétről, stb.


Leírtam, hogy nem tudok semmit bizonyítani, de a környéken lakók biztonsága érdekében jó, ha tudják, hogy egy ilyen csaló mit csinál, feltörhető zárakat szerel be.


És akkor megtörtént a csoda! Miután az e-mailt elküldtem a rendőrségnek, néhány óra múlva küldtek egy választ, amelyikben megköszönték a bejelentést és azt írták: kivizsgálják az ügyet!


Nem hittem a szememnek! Nem ilyennek ismertem eddig a rendőrséget.

2020. júl. 18. 00:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

elég naív vagy :) ez a "köszönjük, kivizsgáljuk az ügyet!" tipikus sablon válasz


100% hogy nem fogják megkeresni a lakatos mestert, az emailed már archiválva lett 1 kattintás után

2020. júl. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!