Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felújítom a házat akkor...

Ha felújítom a házat akkor aki nem lakik benne de szintén tulaj az nyer belőle, mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Mindenkinek x része van benne. Én lakom a másik örökös nem. Ráférne egy felújítás a házra de ha megcsináltatom akkor ő hasznot húz bele mert felértékelődik

2020. júl. 19. 19:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg az ő részét, hogy tiéd legyen az egész. Így a felújításból adódó haszon mind a tiéd lesz, és a felújításba se szólhat bele.
2020. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Még nem szeretném megvenni. Ami jár neki azt most nem adnám oda, kevesebbet meg nem biztos hogy elfogad. Haláledethez van kötve mikor kell mindenképp kifizetni. De azt sem tudom hogy érdemes e kifizetni, mi lesz még itt...
2020. júl. 19. 20:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem pontosan értem, mire gondolsz a "mi lesz még itt" címszó alatt. Te laksz a lakásban, saját magadnak újítod, hiszen te is fogod lelakni. Nem sok hasznot lát belőle a másik tulaj, főleg, ha lakáshasználati díjat sem fizetsz neki. Mert egyébként kérhetne a saját részére. A másik tulaj nem kötelezhető felújításra, vagy hogy hozzájáruljon a felújítási költségekhez. Hacsak egyéb erre vonatkozó szerződés (életjáradéki, eltartási, stb) nincs közöttetek.
2020. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Gazdaságilag értem. Te hozzáértő vagy? Érdemes most kifizetni és miért?
2020. júl. 19. 20:15
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Fizetsz neki lakáshasználati díjat?
2020. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha most felújítod, akkor az ingatlan értéke megnő. Ennek egy része a másik örökösé. Így ő többet fog kapni a osztozkodáskor, mint ha hozzá se nyúltál volna.

Jelenleg ott laksz. Fizetsz tulajdoni hányadnak megfelelő albérleti díjat a másik örökösnek?


Mivel közös lónak túrós a háta. Én a helyedben először arra törekednék, hogy 100%-ban Te legyél a tulajdonos és csak azután vágnék bele a felújításba. Örök szabály: más tulajdonába nem fektetünk be. Rengeteg olyan történetet hallani, hogy valaki más házát rendbe hozta aztán meg csak balhé lett belőle.

2020. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem fizetek neki semmit.


Jelenleg magasak az árak sokat kérne ezért nem szeretném kifizetni de addig nem újítok fel mert akkor ő is kap belőle

2020. júl. 19. 20:30
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetsz neki lakáshasználati díjat, akkor egyelőre te kàrosítod meg őt, se lakáshasználatit nem kap és még le is lakod a hàzat.
2020. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Még nem az övé. Csak akkor orokli meg ha meghal valaki. De en is.
2020. júl. 20. 06:26
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Na álljon meg a menet, ha nem is a tiétek, akkor miről beszélünk???

Írd már le a pontos tulajdoni viszonyokat és hogy milyen felújítást tervezel! Mióta és ki lakik az ingatlanban? Milyen jogcímen lakik bent az, aki bent lakik? Milyen ingatlan? Ki fizeti a rezsit és ha van a közös költséget/ adókat?

2020. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!