Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok nyomkövetni egy...

Hogyan tudok nyomkövetni egy amerikába menő ajánlott levelet?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelőtt feladtam Magyarországon egy ajánlott levelet Amerikába. Azóta a nyomkövetés annyit ír hogy célországba elküldve. Olvastam hogy az amerikába menő ajánlott leveleket nem lehet nyomkövetni miután kiléptek magyaroszágról mert új nyomkövetési számot kap Amerikában. Nem tudtok valami olyan alkalmazást amivel megtudhatom az új számát?

2020. aug. 22. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Tapasztalatból mondom. És nem azért, mert új számot kap.

4-5 éve még lehetett követni az amerikai posta (USPS) weboldalán. Rendesen mutatta, hogy mely logisztikai központon ment keresztül a küldemény.

Mostanra már nem elérhető ez a szolgáltatás. Adatvédelmi okokra hivatkozva szüntették meg. Csak a postai szolgáltatók (Magyar Posta) jogosult megkapni a részletes információkat. Tehát neked kell tudakozványt beadnod a postán. De azt is csak legkorábban 1 hónap után lehet megtenni.

Tehát amit a posta weboldalán látsz (nemzetközi szállításra előkészítve/ célországba elküldve) az a maximális információ, amit felhasználóként megkaphatsz az interneten. Ennél frissebb már nem lesz.

És az sajnos tévút, ha hiszel annak, miszerint új ragszámot kap a küldemény, és annak ismeretében majd tudod követni.

2020. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem adatvédelmi okok miatt nem látszik, hanem mert a magyar posta nem képes azt a jelképes összeget kifizetni, amit az amerikai posta kér ezért a szolgáltatásért.
2020. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy az USPS oldalán sem tudod követni a magyar ragszámmal. Pedig korábban lehetett. Ezért is kellene fizetnie a magyar postának?

És ami még érdekes, hogy ellenkező irányban működik a dolog. USA-ból érkező first class mail ragszáma látszik a posta.hu nyomkövetőjében.

2020. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk marha érdekes. Hivatalos levelet küldtem, ajánlva hogy biztos megérkezzen. De ugye nyomon követni meg nem tudom. Tehát honnan tudjam hogy megérkezett-e? Ha eltűnik azt se tudom meg. Tehát mindenképpen tudakozványt kell indítanom... Hihetetlen ez a magyar posta...
2020. aug. 22. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Az upsp oldalán korábban fel voltak sorolva azon országok, akik fizetnek érte és követik a leveleiket, nálunk csoróbb országok is, nem egy egetrengető összeg lehet, mostanában nem néztem.

Ha visszajelez az, akinek küldted, akkor megtudod, vagy 1 hónappal a feladás után elkezded kerestetni, és kb még 1 hónap mire jön válasz. Jártam már úgy is, hogy mire eltűntnek nyilvánították a levelet, rá pár napra írt a címzett, hogy megkapta. Hol volt addig a levél, az rejtély.

2020. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!