Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajanlott levélnél nem olyan...

Ajanlott levélnél nem olyan részletes a nyomkövetés mint csomagnál?

Figyelt kérdés
már nem szabadna a feladóhelyen lennie, de meg mindig azt írja. Lehet hogy csak majd a kézbesítéskor változik a státusz, és azt nem látom hogy melyik városokon ment át?

2020. szept. 2. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában akkor látsz változást amikor az OLK-ba vagy a kézbesítőpostára ér a leveled. Addig annyit látsz, hogy a feladótól felvették a levelet. Én idén több ajánlott levelet is küldtem, mind legalább 1 hét volt mire kézbesítették. A rekordjuk eddig 3 hét volt. Már volt, hogy a feladó postán kerestettem a levelet, de onnan már rég elvitték, de a rendszerben ez nem frissült. Kb. aznap amikor kézbesítik, akkor fogod látni a változásokat.
2020. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A postavezetőt kérdeztem meg egyszer, amikor eltűnt egy ajánlott levelem, hogy miért csak a feladás látszik. Azt mondta, hogy a leveleknél csak a feladás meg az átvétel helyét regisztrálják, a köztes állomásokat nem. Sok értelme van így a követésnek, ha azt sem lehet tudni, hol veszett el. Amikor kerestetni kezdtem, azt mondta, ez úgy működik, hogy felvesznek egy jegyzőkönyvet, amit aztán minden egyes állomáson, ahol végigmegy a levél, végigküldenek, és ott keresik, ha nem találják, beleírják, hogy náluk nincs, és küldik tovább. Így végigmegy a láncon, és előbb-utóbb vagy meglesz, vagy ha a végére ért és senki nem találta, akkor lehet kártérítést kérni, mert elveszett.
2020. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!