Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a Tesz-veszen és...

Hogy működik a Tesz-veszen és a Vaterán a vásárlás? Úgy értem hogy működik a fizetés? Akkor kell fizetnem ha a postás hozza a csomagot?

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 19:29
 1/8 anonim válasza:
82%
regszitrálnod kell, majd a postacímedre kapsz egy regisztrációs kódot levélben, ezzel tudják bizonyítani, hgy tényleg te vagy aki majd fizetni fogsz az áruért
2008. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlat az, hogy a megvásárolt termék árát és posta költséget átutalod az eladónak, ő megadja a bankszámlaszámát, vagy a címét, ha postai csekken fizeted, és ő feladja az árut amint megérkezett a pénz. Én is vásárló vagyok és eladó is egyben , mindig érdenmes megnézni az eladó értékeléseit, milyen visszajelzések vannak az eddigi adásvételeiről. Remélem tudtam segíteni.
2008. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
84%

Szia


Én ost vásároltam. Mi úgy beszéltük meg, hogy utánvéttel postán elküldi nekem a terméket. Ez úgy működik, hogy ő feladja utánvétként a csomagot. Amikor jön a posta, akkor én kifizetem a terméket+ postaköltséget. És így akkor kapja meg a pénzt, amikor aposta elvitte neki. Erről természetesen ő is és én is kapok bizonylatot, tehát senki nem jár rosszul, nincs semmi átverés. Mert már hallottam olyat, hogy kifizette a terméket és nem kapta meg. Nekem ez a módszer (utánvét) sokkal szimpatikusabb és megbízhatóbbnak tűnik.

2008. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%

Szia!


Igen,az eladó megjelöli,h banki átutalással,készpénzzel vagy utánvéttel kéri az áru árát.Ettől függ hogy mikor kell fizetned,van aki csak előre utalás után postáz,na én ezt amódszert nem szeretem,hiába vannak + minősítései. Plusz az eladó dönti el,hogy postázza e vagy nem a terméket,ez is fel van tüntetve az oldalon.

2008. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az utánvét az eladónak elég kockázatos:

-meg kell előlegezni a sokkal drágább feladási dijat

-ha a vevő nem veszi át a postástól a terméket, az eladónak kétszeres postaköltség a vesztesége, ami több ezer forint.

-sokkal jobb ajánlott levélként feladni terméket, igy nem olyan költséges és van bizonylat.

2008. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
valahogy nem küldenék előre pénzt,inkább utánvéttel kérném a cuccot.A kockázatot vállalja az eladó,mert Ő van értem
2008. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Jó gondolkodás az utolsó hozzászólás,de sajnos a gyakorlatban nem így működik. Az eladó pontosan fordítva látja ezt, te keresel valamit, ami nála van...:-)

Nem szeretik az utánvétes megoldást. Inkább a banki utalást, azt követően postáznak. Én Vaterán többször vásároltam, sosem volt gond eggyel sem, pontos partnerek. El tudod olvasni az eladóról az összes véleményt. Olyantól ne vegyél, akinek több negatív értékelése van, vagy az értékelésekből az derül ki, hogy nem rugalmas partner! Sok szerencsét a vásárláshoz!

2008. dec. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én mindég utaltam , és még sohasem volt probléma ebből. Azért van némi biztosíték, a Vaterán megvannak az adatai az eladónak, ez alapján lehet követelni. De legnagyobb erő az értékelés, senki sem akar negatívat kapni. De a lagjobb ha már sok-sok pozitívja van.
2008. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!