Jogosan várnám el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Az a helyzet, hogy rendeltem két terméket, de mást küldtek ki. A kiküldöttek hasonlóak, de nem azok, amiket én akartam. Írtam a nőnek, akitől vásároltam, hogy szeretném visszaküldeni a csomagot és az árát visszakapni, mert én NEM azokat rendeltem. Mondta, hogy vissza fogja küldeni, viszont a postaköltséget nekem kell állni. Belegondoltam, hogy ez mennyire korrekt. Szándékosan rossz cuccokat küld ki, flegma, hülyének néz, aztán velem fizetteti ki a postaköltséget. Szerintetek jogosan várnám el, hogy az útiköltséget is átutalja nekem? Az is gáz, hogy nem szólt/kérdezte meg, hogy a várt cuccokat nem kapom kézhez, van más , ami hasonló, így is szeretném-e? Köszi, ha válaszotok!



2020. okt. 12. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy más lenne a helyzet, ha az eredeti cuccokat kaptam volna meg, de mégis vissza akarnám küldeni őket. Így akkor full logikus lenne és érthető, hogy akkor nekem kell állni a pk-et. De itt ő hibázott és nem én gondoltam meg magamat.:(
2020. okt. 12. 15:03
 2/8 anonim ***** válasza:

"rendeltem két terméket"


Honnan? Mert az nagyon nem mindegy...

Ha pl. Face Marketplace-n vagy Jófogás vagy bármilyen más magánszemélynél, akkor még nem is reklamálhatnál, hogy nem azt kaptál, amit rendeltél, mert az ilyen értékeléssel nem rendelkező oldalon azt küldenek, amit nem szégyellnek. Ha szerencséd van rendes az eladó, ha nincs, akkor átvág.


Ha webáruházban rendelted, akkor pedig van 2 hétig elállási jog, de igen, ebben az esetben a vevőnek kell fizetnie a visszapostát. És ajánlom, ne sajnáld a postaköltséget, mert ha pl. 2 pólót rendeltél és simán adnád fel, akkor bizony elkeveredhet és az eladó sosem fogja megkapni - Te meg a pénzedet nem. Mindenképpen nyomonkövethető módon add fel.

2020. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Webáruházból rendeltem két játékot (kistesónak akartam örömet okozni, de se játék, se pénz:'D) köszi a válaszodat.

2020. okt. 12. 16:55
 4/8 A kérdező kommentje:
A postán adtam fel a csomagot.
2020. okt. 12. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem... Már visszaküldted a játékokat és saját költségen adtad fel?

Ha igen, hogyan, milyen módon adtad fel?

Csomagként? Remélem, eltetted a feladóvényt.

2020. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már feladtam a postán, nem utánvétes módon. Csomagként. Igen, elraktam. Elküldtem a nőnek is, hogy lássa, hogy én voltam a postán, feladtam.

Utalni fogja a pénzt azt írta. Ettől nem tartok, hogy átverne, mert beszéltem egy anyukával, aki ugyanígy járt és mondta, hogy visszakapta a pénzét.

Csak nem találtam fairnek, hogy a pkt nekem kellett állnom.

2020. okt. 12. 17:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Pénteken adtam fel a csomagot, azt mondták, hogy kb hétközepe felé már a címzettnél lesz.
2020. okt. 12. 17:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Nah, visszakaptam a termékek árát plusz a postaköltséget is...csak ügyesen kellett fogalmazni.
2020. okt. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!