Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy cégtől szeretnék árut...

Pocik kérdése:

Egy cégtől szeretnék árut venni kiszállítással, előre kell fizetni de nem webáruházon keresztül. Hogyan tudom ellenőrizni hogy nem-e valami átverés és ténylegesen megkapom az árut? Adószáma, címe, cégnév, weboldal megvan.

Figyelt kérdés
Címen nem találtam őket telefont csak angolul beszélő ember veszi fel. Állítólag a tulaj magyar.

2020. nov. 13. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni a cégkivonatát, beszámolóját. Google térképen megnézheted a címet. De az gyanus, hogy nem beszéltek magyarul. Mi az adószáma?
2020. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Adószám 13085399

Térkép nem találja a címet, helyszínen voltam, én se találtam meg.

2020. nov. 13. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy látom a cég eddig alvó cég volt 2019 ben kezdett működni. A 2019es beszámolója alapján közepesnél nagyobb kockázatúnak mondanám. Mondasz még egy weboldal címet és egy számlaszámot ahova utalni kellene?
2020. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

www.pellethungarykft.com

Szamlaszamot nem tudok, odáig még nem jutottunk el

2020. nov. 13. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit én látok, az alapján nem utalnék előre: Az ügyvezető egy 22 éves srác, a magyar honlapjuk (pellet.hu) nem működik rendesen, a külföldi .com-os oldal ránézésre rendben van, de furcsa, hogy nem tudsz magyarul elérni senkit. Nem biztos, hogy átverés és ez csak az én véleményem, de én nem fizetnék nekik előre.
2020. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Furcsa az is hogy a cimukön nem találni céget, irodát, bármit.

Köszönöm, sokat segítettél!

2020. nov. 13. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát.


Akarsz vásárolni ettől a cégtől terméket. Megrendeled, kapsz egy előlegbekérőt/számlát elektronikusan. Ezt kifizeted és kapod a cuccot.

Ha nem kapod, akkor mehetsz és kérheted vissza a pénzedet.

Gondolom nem milliókról van szó, max néhány tízezer forintról.


Arra figyelj, hogy számlára fizess csak, és az elektronikus legyen.


Ha nagyon bizalmatlan vagy, rendelj egy kisebb mennyiséget próbából.

2020. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lehető legkisebb mennyiséget rendelem, 1.300.000 Ft től van szó és nincs hova menni visszatérni a pénzt mivel az általuk megadott címen nem találtam semmit
2020. nov. 14. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!