Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó hogy ennyi kinai , nemet...

Jó hogy ennyi kinai , nemet vállakozó van itthon? Lassan kuriózum lesz ha magyar valami...

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

HA ezek sem lennének, akkor hol dolgozna a magyarok többsége???

Nem azért nincs magyar, mert a külföldi cégek itt vannak, hanem mert ezek müködöképesek, a magyar cégek meg nem maradnak meg a piacon, túl sokat csalnak.

2021. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert rá vannak kényszerítve mondjuk ???!!
2021. ápr. 18. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
2. És a külföldiek mondjuk nincsenek rákényszerítve? Az hogy lehet?
2021. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

NEM, nincsenek rákényszerítve, csak éppen a legtöbben nem tudnak becsületesek lenni. Egyszerüen kibúvó, hogy rá vannak kényszerítve.

A külföldiek meg otthon megtanulták, hogy aki ott csak, az pillanatok alatt börtönben találja magát.

2021. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
külföldi cégre, ha betelepül hozzánk és rengeteg pénzt elkölt idehaza, teljesen más adózási szabályok vonatkoznak, mint egy magyar mezei KFT-re.
2021. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem vonatkoznak más adózási szabályok egy magyar kft-re mint egy külföldi cégre. Nincs külön adótörvény a magyar mezei kft-kre és a külföldi cégekre.
2021. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy külföldi ide jön és úgy indít hogy megveszi az üzlethelyiséget/raktárat/területet bármit rengeteg alap tőkéje van nem merheted egy magyar kkv-hoz aki bérel és van pár hónapnyi tartaléka te nagyon okos !!!


Felháborító hogy amire beindulna egy magyar vállalkozás az adok járulékok miatt vagy a bérleti díj miatt menjen csődbe aztán jöjjön a sárga vagy a nemet és vigye a prímet áron alul ! Ez megy otthon! Te meg tapsolj hozza magyarként és vedd őket 🤦🏼‍♀️


Én meg emelekszem amikor a váci utca tele volt magyar butikokkal, magyar tulajokkal akik igazi olasz bőr cipőt árultak nem “Armanit” meg “guccit” !

A boltban a sok külföldi termek miatt rá írjak hogy magyar vaj mert 650 féle van

Európa egy kis földrész és minden ország kuriózum ez nem Kína vagy Amerika vagy épp Oroszország ! A magyar elveszít kb mindent ..! Egy negativ másokat csak becsmérlő nép leszünk mert hagyjuk kizsákmányolni magunkat, oké nem vagyunk konfrontalodó nép, ne legyünk. Csak épp hova tartunk ezzel!


Nem hiszem hogy a külföldiek szolgai kell legyünk a saját országunkban csak mert neki több induló tőkéje van mint a magyarnak. Én azt gondolnam a saját hazában több elő jogom kellene legyen és engem kellene toljanak előre a külföldi hozza a pénzét és költse el hogy fejlődjön az ország de nekem itt ne emberkedjen és vásároljon meg minket kilóra ! Bocs nekem ez gaz !

2021. ápr. 18. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"Egy külföldi ide jön és úgy indít hogy megveszi az üzlethelyiséget/raktárat/területet bármit rengeteg alap tőkéje van"


Vagy úgy jön ide, hogy bérel mint mindenki más és napi 12-14 órákat dolgozik, hogy sikerüljön neki.



"Én azt gondolnam a saját hazában több elő jogom kellene legyen"


Én meg azt, hogy nem, a magyarságod miatt szerintem nem kellene több jogodnak lenni, csak ugyanannyinak. Valóban több jogod és lehetőséged is van: te pl beszélsz magyarul míg a külföldieknek először meg kell tanulniuk. Egy magyar cégalapítás is könnyebben menne neked, mint egy átlag kínai bevándorlónak (bár látva gondolatmenetedet talán mégsem).


Nem hiszem, hogy attól lennél valakinek a szolgája, hogy eszel egy kínai kaját vagy veszel egy guccit (vagy ha igen akkor kérlek ne tedd).

2021. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Felölem lehet orosz cég is. Csinálja jól a munkáját, a többit leszarom.
2021. ápr. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha az ország kitettségét nézem, akkor nagyon nem jó. Mert 1968 után, szép lassan tönkre vágtak mindent! Mezőgazdaságot és az ipart is.

Na ezek a mentalitású emberek ülnek most is hatalmi pozícióban.

Ez mellé még korruptak is, így ez a mentalitás ráragadt az egész országra.


A hazai vállalkozók nagy része önjelölt vállalkozó, nulla tudással(némi kapcsolatokkal).

A hazai vállalkozók nagy része bűnöző, már rég a börtönben lenne a helyük(70 %-nak minimum)!


Ilyen körülmények mellett, jó, hogy itt vannak a külföldi cégek, mert szervezettséget, fejlődési lehetőséget, tisztességes bejelentést, törvények betartását, mint mentalitás hozták magukkal.

Céljuk a növekedés. Nagyon sok embernek ez kitörési lehetőség.


A hazai cégeké meg a túlélés, lopás, csalás.

2021. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!