Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » OKJ szakma előny lehet irodai...

OKJ szakma előny lehet irodai asszisztens, adminisztrációs munkánál?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként keresek állást, pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ szakmával. Előtte közgazdasági suliban érettségiztem.

Tudom, nem ér valami sokat ez a szakma, diploma többet érne. Nyelvvizsga, ECDL bizonyítvány és jogsi is megvan.

Szerintetek ezek jelenthetnek "pluszt" más jelentkezőkkel szemben?

Nyilván a diplomásokat előnyben részesítik, de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről.

Jó pár helyre beadtam már a jelentkezésemet (Debrecen), most egy kisebb városba is jelentkeztem irodai asszisztensnek de még semmi választ nem kaptam egyik helyről sem.



2021. jún. 8. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

" még semmi választ nem kaptam egyik helyről sem."


valószínűleg nem is fogsz

2021. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Épp ezért jelentkezek minden olyan állásra, ahova nem kell tapasztalat és diploma. Legalább annyit szólnának vissza, hogy köszönjük, de inkább tapasztaltabb embert vennénk fel.

Elvárják a tapasztalatot, de 10-ből 9 nem vesz fel mert nem tanítanak be sajnos. Diákmunka meg hiába volt, kis óvodai kisegítéssel meg takarítással nem sokat érek adminisztráció terén.

2021. jún. 8. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Férfi? Nő? Nem igazán piacképes a végzettséged, OKJ szakmával nehéz Debrecenben különösen elhelyezkedni irodában.
2021. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nő, 20.

Igen, én is most jöttem rá hogy nem valami sokat fogok érni ezzel a szakmával.

2021. jún. 8. 22:19
 5/12 anonim válasza:
100%
A szakma alapjáraton ér valamit, sőt. Csak olyan nagyvárosokba mint Debrecen sokan jelentkeznek az adott állásra és így biztosan a diplomásokat részesítik előnybe.
2021. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kisebb városokban is nézelődök, de ott inkább ilyen bolti munkák vannak.

Nyíregyházán vannak még jó állások, például pont az előbb láttam, hogy könyvelőirodába adminisztrációs munkatársat keresnek, de oda is 1-2 év tapasztalat kell.

Pár év múlva már oda is simán jelentkezhetek, de az elindulás a legnehezebb.

2021. jún. 8. 22:47
 7/12 anonim válasza:
100%
Ha már ezt a szakmát sikeresen elvégezted akkor érdemes lenne a mérlegképes könyvelői szakmával is bepróbálkoznod. Sokkal piacképesebb és lehet is vele keresni elég szépen. Jól is jársz ha indulsz mert egyes modulokból felmentést kapsz és ha jól tudom akkor 3 tantárgyból kell vizsgát tenned.
2021. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, megszűnik az OKJ-s mérlegképes könyvelő képzés.

Annyira nem is vonz egyébként így a számvitel meg a könyvelés, szakmát is csak azért raktam le, hogy a 4 év ne menjen feleslegbe amit előtte tanultam.

Fedezem felfele a világot, keresem, hogy mi az ami érdekelne, addig pedig el lennék egy kis adminisztrációs munkával.

2021. jún. 8. 23:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ szakma + érettségi + ECDL vizsga így együtt semmit sem ér. Érettségi egy teljesen alapvető dolog, ezzel ne is számolj mint előny. Az, hogy szakmába vágó iskolában végezted az semmit sem számít. Egyenérettségi van.

ECDL visza meg gyakorlatilag a mém kategória, inkább ne is reklámozd szerintem a leendő munkáltatódnak, hogy még fizettél is azért, hogy kapj papírt power point áttűnés beállításáról, szöveg félkövérre formázásáról, vagy =ÁTLAG() "függvény" alkalmazásáról. Az az a papír amivel szó szerint kitörölheted. Gyakorlatilag ma 10 évesen tanulják azt, ami vizsgakövetelmény ott.


Nem elvenni akarom a kedvedet, de pusztán ezek nem látom, hogy érdemben növelnék az esélyedet. Persze ha kitartóan jelentkezgetsz, akkor előbb utóbb valahonnan csak hívnak majd.

2021. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Én most logisztikai technikusnak fogok majd tanulni. Nem tűnik rossznak, és szoktam látni álláshirdetéseket
2021. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!